Foto: Signal ozářil Prahu. Světelné show jsou ve znamení covidu, přírody a klimatu

Foto: Signal ozářil Prahu. Světelné show jsou ve znamení covidu, přírody a klimatu
Autorem digitální a světelné kresby na fasádě je německý umělec Weltraumgrafik. Dílo nazval Wind (Vítr) a poukazuje jím na iracionální dobu.
Od Karlínského náměstí je to dva bloky k dalšímu stanovišti festivalu nazvanému Rozkvétání světla.
Festival začal ve čtvrtek večer rozsvícením kostela svatých Cyrila a Metoděje v Karlíně.
Na Výstavišti jsou tři projekce, ty další se nacházejí ve Stromovce a planetáriu.
Foto: Lukáš Bíba
Magdaléna Medková Magdaléna Medková, Lukáš Bíba
15. 10. 2021 13:35
Festival Signal je v plném proudu. Ukazuje Prahu v jiných barvách i kontextu a skrze světelné instalace ve veřejném prostoru poukazuje na problémy současného Česka, potažmo světa. Tématy devátého ročníku jsou soužití člověka s přírodou, pandemie a zdravější prostředí. Show jsou na programu až do neděle tradičně v Karlíně, na Starém Městě a letos poprvé také na holešovickém Výstavišti.

Letošní festival ve čtvrtek večer zahájilo rozsvícení kostela svatých Cyrila a Metoděje v Karlíně. Instalace se nacházejí na 21 místech, šest z nich zapojilo do projekce i virtuální realitu. Poprvé je součástí Signalu i mobilní aplikace, která posouvá umění v prostoru do digitálního světa. Projekce se konají do neděle každý den od sedmi hodin večer do půlnoci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Venezuelská vláda a opozice obnovily jednání, USA v reakci zmírnily sankce

Venezuelská vláda a opozice se dnes vrátily k rozhovorům, které loni v říjnu uvázly na mrtvém bodě. Washington v reakci povolil americkému ropnému gigantu Chevron částečně obnovit své aktivity ohledně těžby ropy ve Venezuele. Chevron tam přestal těžit kvůli sankcím, které vůči autoritářskému režimu prezidenta Nicoláse Madura zavedla vláda předchozího amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Zástupci venezuelské vlády a opozice dnes v mexické metropoli podepsali dílčí dohodu, v níž správu několika miliard dolarů zmrazených v zahraničních bankách svěřily OSN. Venezuelská aktiva budou postupně rozmrazována, aby zmírnila humanitární krizi v této jihoamerické zemi. Finance by mohly být využity například na zlepšení stavu zdravotnictví či elektrické sítě.

Americké ministerstvo financí uvedlo, že společnost Chevron může částečně obnovit aktivity společného podniku s venezuelskou státní firmou PDVSA, musí ale zajistit, že PDVSA nebude dostávat žádné příjmy z prodeje ropy společnosti Chevron.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Na Karvinsku usmrtil vlak člověka. Provoz na trati vedoucí i do Polska, stojí

Na železniční trati mezi Bohumínem a Dětmarovicemi na Karvinsku srazil okolo 18:00 vlak člověka, který na místě zemřel. Provoz na trati vedoucí i na Slovensko a do Polska je přerušený. Řekla to policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

"Bližší informace zatím nejsou známy. Okolnosti události zjišťují policisté, kteří jsou v tuto chvíli na místě," řekla mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž dětmarovické elektrárny. Trať z Dětmarovic vede jednak přes Petrovice u Karviné do Polska a jednak do Českého Těšína a dál na Slovensko. Podle webu Českých drah potrvá přerušení provozu předběžně do 21:50.

Další zprávy