Foto: Signal ozářil Prahu. Světelné show jsou ve znamení covidu, přírody a klimatu

Foto: Signal ozářil Prahu. Světelné show jsou ve znamení covidu, přírody a klimatu
Autorem digitální a světelné kresby na fasádě je německý umělec Weltraumgrafik. Dílo nazval Wind (Vítr) a poukazuje jím na iracionální dobu.
Od Karlínského náměstí je to dva bloky k dalšímu stanovišti festivalu nazvanému Rozkvétání světla.
Festival začal ve čtvrtek večer rozsvícením kostela svatých Cyrila a Metoděje v Karlíně.
Na Výstavišti jsou tři projekce, ty další se nacházejí ve Stromovce a planetáriu.
Foto: Lukáš Bíba
Magdaléna Medková Magdaléna Medková, Lukáš Bíba
15. 10. 2021 13:35
Festival Signal je v plném proudu. Ukazuje Prahu v jiných barvách i kontextu a skrze světelné instalace ve veřejném prostoru poukazuje na problémy současného Česka, potažmo světa. Tématy devátého ročníku jsou soužití člověka s přírodou, pandemie a zdravější prostředí. Show jsou na programu až do neděle tradičně v Karlíně, na Starém Městě a letos poprvé také na holešovickém Výstavišti.

Letošní festival ve čtvrtek večer zahájilo rozsvícení kostela svatých Cyrila a Metoděje v Karlíně. Instalace se nacházejí na 21 místech, šest z nich zapojilo do projekce i virtuální realitu. Poprvé je součástí Signalu i mobilní aplikace, která posouvá umění v prostoru do digitálního světa. Projekce se konají do neděle každý den od sedmi hodin večer do půlnoci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy