FOTO Čím zaujali finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého?

Roman Štětina.
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého letos byli: Roman Štětina, Martin Kohout, Lucia Sceranková, Tereza Velíková a Richard Loskot. Cenu si nakonec odnesl prvně jmenovaný.
Štětina připravil celovečerní film s názvem Ztracený případ. Použil detektivní seriál Columbo a výsledkem je snímek, kde jsou použity záběry ze všech dílů od roku 1968 po poslední natočený o 35 let později stále s týmž protagonistou. Autor říká, že chtěl poukázat i na snahu filmového průmyslu udržet úspěšnou postavu ve hře co nejdéle.
Fotografka Lucia Sceranková.
Sceranková se věnuje fotografii v její klasické podobě.
Foto: CJCH
Kultura Kultura
Aktualizováno 20. 11. 2014 21:21
Ve Veletržním paláci začala společná výstava umělců nominovaných na nejprestižnější českou cenu.

Fotogalerie - Práce finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou vystaveny v pražském Veletržním paláci.

Klasická média zastupuje letos jen fotografie, většina finalistů připravila instalace pracující s videem či filmem.

Vlastní přehlídku má také loňský laureát prestižní ceny pro mladé umělce Dominik Lang. Během výstavy mezinárodní porota vybrala vítěze 25. ročníku, jímž se stal 20. listopadu Roman Štětina.

Dalšími finalisty byli Martin Kohout, Richard Loskot, Lucia Sceranková a Tereza Velíková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy