FOTO Čím zaujali finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého?

Roman Štětina.
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého letos byli: Roman Štětina, Martin Kohout, Lucia Sceranková, Tereza Velíková a Richard Loskot. Cenu si nakonec odnesl prvně jmenovaný.
Štětina připravil celovečerní film s názvem Ztracený případ. Použil detektivní seriál Columbo a výsledkem je snímek, kde jsou použity záběry ze všech dílů od roku 1968 po poslední natočený o 35 let později stále s týmž protagonistou. Autor říká, že chtěl poukázat i na snahu filmového průmyslu udržet úspěšnou postavu ve hře co nejdéle.
Fotografka Lucia Sceranková.
Sceranková se věnuje fotografii v její klasické podobě.
Foto: CJCH
Kultura Kultura
Aktualizováno 20. 11. 2014 21:21
Ve Veletržním paláci začala společná výstava umělců nominovaných na nejprestižnější českou cenu.

Fotogalerie - Práce finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou vystaveny v pražském Veletržním paláci.

Klasická média zastupuje letos jen fotografie, většina finalistů připravila instalace pracující s videem či filmem.

Vlastní přehlídku má také loňský laureát prestižní ceny pro mladé umělce Dominik Lang. Během výstavy mezinárodní porota vybrala vítěze 25. ročníku, jímž se stal 20. listopadu Roman Štětina.

Dalšími finalisty byli Martin Kohout, Richard Loskot, Lucia Sceranková a Tereza Velíková.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Skladištěm v anglickém Bristolu otřásl výbuch. Na místě je několik obětí

Mohutný výbuch, jenž otřásl skladištěm v Bristolu na jihozápadě Anglie, si vyžádal řadu obětí, uvádí britská agentura PA. Na místě jsou záchranáři.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

EU chystá pravidla pro odstraňování dezinformací, týkají se i politické reklamy

Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování evropské demokracie. Evropská komise proto mimo jiné chystá závazná pravidla pro internetové platformy, které budou muset odstraňovat manipulativní příspěvky. Povinné bude rovněž označování politické reklamy či zveřejňování jejích zadavatelů. Počítá s tím akční plán pro demokracii, který ve čtvrtek představila místopředsedkyně komise Věra Jourová.

Současná covidová pandemie podle Bruselu odhalila zranitelnost EU v digitálním prostoru, kde se šíří množství dezinformací spojených s nemocí či vakcínami. Podle unijní diplomacie zároveň mnoho manipulativních příspěvků často vytvořených v Rusku či v Číně usiluje o ovlivnění voleb v evropských zemích či o nabourávání demokracie.

Komise proto chystá řadu závazných návrhů a doporučení v rámci zveřejněného plánu, který se věnuje třem oblastem: boji s dezinformacemi, ochraně transparentnosti voleb a podpoře nezávislých médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy