FOTO Čím zaujali finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého?

Roman Štětina.
Finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého letos byli: Roman Štětina, Martin Kohout, Lucia Sceranková, Tereza Velíková a Richard Loskot. Cenu si nakonec odnesl prvně jmenovaný.
Štětina připravil celovečerní film s názvem Ztracený případ. Použil detektivní seriál Columbo a výsledkem je snímek, kde jsou použity záběry ze všech dílů od roku 1968 po poslední natočený o 35 let později stále s týmž protagonistou. Autor říká, že chtěl poukázat i na snahu filmového průmyslu udržet úspěšnou postavu ve hře co nejdéle.
Fotografka Lucia Sceranková.
Sceranková se věnuje fotografii v její klasické podobě.
Foto: CJCH
Kultura
Aktualizováno 20. 11. 2014 21:21
Ve Veletržním paláci začala společná výstava umělců nominovaných na nejprestižnější českou cenu.

Fotogalerie - Práce finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou vystaveny v pražském Veletržním paláci.

Klasická média zastupuje letos jen fotografie, většina finalistů připravila instalace pracující s videem či filmem.

Vlastní přehlídku má také loňský laureát prestižní ceny pro mladé umělce Dominik Lang. Během výstavy mezinárodní porota vybrala vítěze 25. ročníku, jímž se stal 20. listopadu Roman Štětina.

Dalšími finalisty byli Martin Kohout, Richard Loskot, Lucia Sceranková a Tereza Velíková.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy