designSUPERMARKET láká na nová jména i videomapping

Kultura Kultura
7. 12. 2011 10:16
Někteří designéři připravili i speciální kolekci
Foto: AZprávy

Praha - Pátý ročník designSUPERMARKETu, prodejního festivalu současného mladého designu, se koná od 7. do 11. prosince v druhém patře nově zrekonstruovaných prostor Paláce Archa v ulici Na Poříčí 26.

Na ploše 1600 m2 nabídne v hlavní části prezentaci 73 studií nebo uměleckých projektů; v rámci nich se představí přes 140 designérů z oblasti produktového designu, grafiky, skla, porcelánu, šperků či módy. Organizátoři hlásí řadu nových tvůrců, někteří designéři navíc připravili pro tuto akci speciální kolekci.

Nakupovat originální vánoční dárky je možné i v části nazvané Market Líba, kde dostanou tradičně prostor mladí designéři, kteří nemají ucelenou kolekci, ale jejich jednotlivé produkty zapadají do celkové koncepce. Představí se i mladí němečtí designéři a slovenský projekt Flowers for Slovakia. 

Foto: Aktuálně.cz

Opět nebudou chybět knihkupectví s artovými nakladatelstvími a kavárna. Architektonicky cenné prostory Paláce Archa oživí indoor videomappingová instalace uměleckého uskupení The Macula a výstava retro nábytku a svítidel Nanovo.

Vstupné na pět dnů je 120 Kč, sleva pro studenty 90 Kč. Více informací najdete na www.designsupermarket.cz nebo www.facebook.com/designsupermarket.

V oblasti Produktového designu připravilo studio Vyrobeno lesem speciálně pro letošní ročník kolekci fair trade triček a tašek.  Vůbec poprvé se u nás objeví Cohn Studio.

Pod novým jménem Zorya se představí v kategorii Šperky společný projekt Daniela Pošty a Zdeňka Vacka, vítězů letošního Designbloku. Nově na festival z této oblasti zavítají studia LURE, DECHBEROUCÍ, nebo Michaela Gorcová, Eva Růžičková a Lubica Kulomberová.

Z oblasti Módy připravilo studio Leeda pro designSUPERMARKET speciální kolekci; nově se představí studia a tvůrci RYSSKA, Anna Barošová nebo Zuzana Kubíčková.

Příchozí si budou moci vyzkoušet a koupit i výrobky studií Katarze, no. (Hana Zárubová) nebo Muset. Z Dětské módy se nově prezentují značky Little Rock Star a Le Femme MiMi; z Tašek a bot pak Gabang a fabion-lab.

Z oblasti Grafiky svá díla nabídnou například studia Napoli, V nebo 2 GD typo*graphic. V kategorii Porcelán a sklo vystavuje nový společný projekt Gabriela Vacha a Evy Pelechové nazvaný Hidden Factory + Eva Pelechová a Gabriel Vach, dále výrobky studií Tyformy nebo Batoušek.

V rámci Nástěnné grafiky a fotografie svá díla vystaví a nabídnou ke koupi studia antimultivitamin, United Kingdog nebo Tomáš Bican.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy