New York dražil Sudka a Drtikola, nejdražší fotografie se prodala za 460 tisíc korun

Detaily ze Sudkovy fotografie nazvané V magické zahradě z let 1948 až 1954, vydražené za 3000 dolarů.
Josef Sudek: Bez názvu (Zátiší), 50. léta, vydraženo za 2750 dolarů
Josef Sudek: Národní divadlo s Mostem legií a Královská zahrada v Praze, zhruba 40. až 50. léta, vydraženo za 6250 dolarů
Josef Sudek: Chléb a vejce, 1951, vydraženo za 20 tisíc dolarů
František Drtikol: Akt, zhruba z roku 1925, vydraženo za 20 tisíc dolarů
Foto: Christie's
ČTK ČTK
3. 4. 2019 9:05
Za desítky tisíc dolarů včera aukční síň Christie's v New Yorku vydražila snímky českých fotografů Františka Drtikola a Josefa Sudka. Nejdražší Drtikolův akt dosáhl ceny 20 tisíc dolarů, v přepočtu skoro 460 tisíc korun. Desítka Drtikolových a Sudkových děl, pocházející z meziválečného a poválečného období, byla součástí aukce soukromé sbírky obsahující téměř stovku snímků z 20. století od Herberta Lista po Helmuta Newtona.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy