Češi karikovali Kaplického knihovnu. Plakala, zuřila a z hlavy jí čněl Bém

Češi karikovali Kaplického knihovnu. Plakala, zuřila a z hlavy jí čněl Bém
Knihovna na Letné nestojí, tak tam kdosi umístil alespoň její model.
Pražské Výstaviště zachvátil požár a jedno jeho křídlo bylo zcela zničeno. Neznámý autor pak místo něj postavil Kaplického blob. Tuto fotku použil pražský primátor Pavel Bém jako svoji PF.
Foto: Archiv
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 1. 2009 14:13

Praha - Národní knihovna podle návrhu nedávno zesnulého architekta Jana Kaplického patří podle mnoha uznávaných kritiků umění k zajímavému architektonickému počinu 21. století.

Objevily se ale i protichůdné názory z řady jak odborné veřejnosti, tak i laiků.

Knihovna se stala středem mnoha vtipálků, kteří dali průchod lidově tvořivosti. Kaplického blob neznámí autoři karikovali po celé dva roky, od zveřejnění vítězného návrhu. Na hlavu blob nasadili prezidentu Klausovi, nechali knihovnu plakat nebo ji umístili vedle vyhořelého pražského Výstaviště.

 

Právě se děje

před 29 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy