Češi karikovali Kaplického knihovnu. Plakala, zuřila a z hlavy jí čněl Bém

Češi karikovali Kaplického knihovnu. Plakala, zuřila a z hlavy jí čněl Bém
Knihovna na Letné nestojí, tak tam kdosi umístil alespoň její model.
Pražské Výstaviště zachvátil požár a jedno jeho křídlo bylo zcela zničeno. Neznámý autor pak místo něj postavil Kaplického blob. Tuto fotku použil pražský primátor Pavel Bém jako svoji PF.
Foto: Archiv
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 1. 2009 14:13

Praha - Národní knihovna podle návrhu nedávno zesnulého architekta Jana Kaplického patří podle mnoha uznávaných kritiků umění k zajímavému architektonickému počinu 21. století.

Objevily se ale i protichůdné názory z řady jak odborné veřejnosti, tak i laiků.

Knihovna se stala středem mnoha vtipálků, kteří dali průchod lidově tvořivosti. Kaplického blob neznámí autoři karikovali po celé dva roky, od zveřejnění vítězného návrhu. Na hlavu blob nasadili prezidentu Klausovi, nechali knihovnu plakat nebo ji umístili vedle vyhořelého pražského Výstaviště.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy