Brosnan, Streepová a Hanks zfilmují muzikál Abby

Jitka Gráfová
17. 8. 2007 14:30
První klapka filmu Mamma Mia! padne brzy v Řecku

Los Angeles - Už za pár dní začne v Řecku natáčení hollywoodské adaptace úspěšného muzikálu Mamma Mia!

Koncem srpna dorazí na plac bývalý agent James Bond Pierce Brosnan. Natáčet se bude asi měsíc na ostrovech Skiathos a Skopelos v souostroví Sporady na severovýchodě Egejského moře.

"Muzikálové představení jsem viděl se svou rodinou, je úžasné, vrací vás přímo do 70. let. A navíc, vyrazit si na řecký ostrov s Meryl a zpívat ty hity, to prostě není co řešit," vypočítává Brosnan důvody, proč roli ve filmu přijal.
 
Vedle Brosnana by mohla do Řecka prý na natáčení přijet i americká hvězda Meryl Streepová, která si zahraje svobodnou matku hlavní postavy komedie.

Foto: Archiv

Příběh muzikálu uvedeného původně v Londýně a poté na Broadwayi vypráví příběh nevěsty Sophie vychovávané na řeckém ostrově svou matkou. Někdejší rebelka s úspěchem tají před dcerou identitu jejího biologického otce.

K radikálnímu kroku se rozhodne těsně před svou svatbou: na řecký ostrov pozve tři muže z matčiny minulosti, o nichž se dozvěděla díky jejímu deníku. Jedním z nich bude Pierce Brosnan coby Sam.

Podle amerického tisku má filmovou verzi režírovat sama Lloydová a na filmovém plátně by se měl objevit příští rok. Producentský tým netvoří pouze Tom Hanks a jeho žena Rita Wilson. Dohlížet na dílko budou i mužští členové skupiny ABBA, autoři hudby Benny Anersson a Bjorn Ulaeus. O scénář k filmu i muzikálu se postarala Catherine Johnson.
   

Foto: Archiv

Očekává se, že film Mamma Mia bude alespoň stejně úspěšný jako stejnojmenný muzikál, který v Londýně uvedla na scénu režisérka Phyllida Lloydová podle hitu švédské skupiny Abba ze 70. let.

Představení je napěchované hity Abby ze sedmdesátých a osmdesátých let. Nechybějí songy The Winner Takes It All ,Super Trouper, Dancing Queen nebo titulní Mamma Mia.

Když  přišla autorka muzikálu za Ulvaeusem s nápadem udělat představení založené na hitech Abby, nejdříve odmítl, nakonec byl ale i díky miliardovým tržbám rád, že se nechal přesvědčit.

Představení Mamma Mia se začalo hrát v Londýně roku 1999 a stalo se hned hitem. Prodejem lístků na celém světě se vydělalo přes dva miliardy dolarů, což muzikál řadí mezi nejúspěšnější produkce všech dob.

Muzikálová show drží mimo jiné světový rekord v počtu představení nazkoušených různými divadelními soubory. V současné době vystupuje po celém světě celkem 10 produkcí muzikálu a libreto bylo přeloženo do osmi jazyků včetně japonštiny nebo ruštiny.

Ani český divák nebude o příběh ochuzen, ještě než přijde snímek do kin, bude muzikálová podoba k vidění po celý týden během října v pražské Sazka Aréně.  A ačkoliv je ABBA už oficiálně mrtvá (nevystupuje od roku 1982), na začátku roku vyšla kompilace hitů nazvaná Number Ones a v centru Stockholmu se chystá muzeum věnované legendární skupině.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy