Autoři výstavy v Brně vykonali povel výtvarníka Chatrného. Korbička kreslil pěti prsty pravé ruky

Pavel Korbička svou práci nazval Jazyk. Vznikla kresbou pěti prsty pravé ruky.
Na to, jak se tvorba, názory či postoje brněnského konceptuálního výtvarníka Dalibora Chatrného odrazily v práci dalších autorů, se soustředí nová výstava v Domě pánů z Kunštátu. Připravil ji Dům umění města Brna, potrvá do 8. dubna.
Výstava se jmenuje Něco něčím / Daliborem Chatrným, což je původně zadání pro studenty, které bylo nalezeno v autorově pozůstalosti.
"S tímto zadáním jsme se obrátili na umělce, osobnosti, u kterých jsme cítili nějakou souvislost s Daliborem Chatrným," vysvětluje kurátorka Barbora Klímová. Umělci mohli udělat nějaký čin ovlivněný Chatrným, využít jeho tvůrčí postup, cosi provést s myšlenkou na něj. Vznikl soubor různorodných prací, často zprostředkovaných pomocí videa.
Mnozí autoři zastoupení na brněnské výstavě se pohybují na pomezí různých forem – jsou mezi nimi Vladimír Kokolia, Tomáš Ruller, Michaela Thelenová nebo fyzický básník a hudebník Petr Váša. Například Jan Nálevka vytvořil dílo zvané 524 (na snímku).
Foto: Dům umění města Brna
ČTK ČTK
9. 2. 2018 8:55
Ve své pozůstalosti zanechal konceptuální umělec Dalibor Chatrný zadání, aby jeho studenti provedli "něco něčím". Tento pokyn se stal motivem projektu, jehož výsledky byly předloni vystaveny v pražské galerii Hunt Kastner. Nyní na něj navazuje přehlídka v brněnském Domě pánů z Kunštátu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy