Autoři výstavy v Brně vykonali povel výtvarníka Chatrného. Korbička kreslil pěti prsty pravé ruky

Pavel Korbička svou práci nazval Jazyk. Vznikla kresbou pěti prsty pravé ruky.
Na to, jak se tvorba, názory či postoje brněnského konceptuálního výtvarníka Dalibora Chatrného odrazily v práci dalších autorů, se soustředí nová výstava v Domě pánů z Kunštátu. Připravil ji Dům umění města Brna, potrvá do 8. dubna.
Výstava se jmenuje Něco něčím / Daliborem Chatrným, což je původně zadání pro studenty, které bylo nalezeno v autorově pozůstalosti.
"S tímto zadáním jsme se obrátili na umělce, osobnosti, u kterých jsme cítili nějakou souvislost s Daliborem Chatrným," vysvětluje kurátorka Barbora Klímová. Umělci mohli udělat nějaký čin ovlivněný Chatrným, využít jeho tvůrčí postup, cosi provést s myšlenkou na něj. Vznikl soubor různorodných prací, často zprostředkovaných pomocí videa.
Mnozí autoři zastoupení na brněnské výstavě se pohybují na pomezí různých forem – jsou mezi nimi Vladimír Kokolia, Tomáš Ruller, Michaela Thelenová nebo fyzický básník a hudebník Petr Váša. Například Jan Nálevka vytvořil dílo zvané 524 (na snímku).
Foto: Dům umění města Brna
ČTK ČTK
9. 2. 2018 8:55
Ve své pozůstalosti zanechal konceptuální umělec Dalibor Chatrný zadání, aby jeho studenti provedli "něco něčím". Tento pokyn se stal motivem projektu, jehož výsledky byly předloni vystaveny v pražské galerii Hunt Kastner. Nyní na něj navazuje přehlídka v brněnském Domě pánů z Kunštátu.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

před 1 hodinou

Indráčková postoupila na MS do závodu skokanek na středním můstku

Pouze Karolína Indráčková se na mistrovství světa v klasickém lyžování představí v závodě na středním můstku. V dnešní kvalifikaci v Oberstdorfu obsadila 30. místo, další české skokanky Štěpánka Ptáčková, Klára Ulrichová a Veronika Jenčová se do postupové čtyřicítky nevešly.

Indráčková skočila 86 metrů a navázala na bodované umístění z posledního závodu Světového poháru v Rašnově. To se naopak nepovedlo Ulrichové, která letos v SP už čtyřikrát bodovala a figuruje v průběžném pořadí seriálu ještě o místo před Indráčkovou. Dnes skočila 73 metrů a obsadila 48. místo.

Ptáčkovou, která skočila 71,5, dělilo na 42. místě od postupu 4,5 bodu. Jenčová byla s pokusem dlouhým 71 metrů padesátá.

Kvalifikaci ovládla vítězka posledního závodu SP Sara Takanašiová z Japonska s pokusem 103 metrů. Vedoucí žena seriálu Nika Križnarová ze Slovinska byla pátá (98,5 m).

Další zprávy