reklama
 
 

Artisté prozkoumají na Letní Letné mozkové hemisféry

18. 4. 2011 13:01
Letošní ročník se koná od 21. srpna do 4. září

Praha  - Švédský Cirkus Cirkör je první oznámenou hvězdou 8. ročníku festivalu Letní Letná, který se koná od 21. srpna do 4. září v Praze. Nejslavnější skandinávský soubor nového cirkusu přiveze do parku mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou na Letné své nejnovější představení Wear it like a crown (Nos to jako korunu). 

"Šest špičkových herců a artistů na otáčejícím se jevišti zavede diváky do světa iluzí a fantazie, kde není nic nemožné - akrobacie, stínohra, mistrovské házení noži nebo žonglování vším možným včetně běžících motorových pil a pingpongových míčků," popsal vystoupení ředitel festivalu Jiří Turek.

Wear it like a crown je poslední částí trilogie, ve které soubor Cirkus Cirkör zkoumá tělo a tělesnost. První díl nazvaný 99% unknown zavedl diváky na cestu dovnitř těla mezi buňky a neurony. Inside out se zabývá srdcem a Wear it like a crown hledá rovnováhu ve střetu levé a pravé mozkové hemisféry.

"Zajímám se o vnitřní řád, který je nekontrolovaný a chaotický. Naše společnost, od dětství po profesionální život, je strukturována podle logiky a systému levé poloviny mozku. Vidím to jako sociální problém," podotkla k tomu sama režisérka a zakladatelka souboru Tilde Björforsová.

Hudbu složila Rebekka Karijordová, která je autorkou hudby pro více než 15 filmů, inscenací a tanečních představení po celé Evropě.

Cirkus Cirkör uvede představení celkem dvanáctkrát v termínech od 22. do 26. srpna a 29. srpna až 4. září, vždy od hodin. Vstupenky v ceně 575 korun jsou již v prodeji přes kurýrní službu Messenger nebo v síti Ticketpro.

Magnetem loňského ročníku festivalu, který pořádá Společnost Gaspard, byl francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André s představením Bricolage Erotique.

Letní Letná patří od založení v roce 2004 k tomu nejlepšímu, co nabízí prázdninový kulturní program v Praze. Právě díky tomuto festivalu si český divák zvykl na pojem „nový cirkus", který bývá tradičně spojován především s francouzskými soubory balancujícími na napnutém laně mezi starým dobrým cirkusem a divadelním představením.

autor: Kultura | 18. 4. 2011 13:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama