Aj Wej-wejovo dílo vyrobené z bicyklů má přilákat návštěvníky do Paláce Kinských

Kultura Kultura
13. 6. 2017 18:00
Národní galerie plánuje příští rok natrvalo umístit do dvora Paláce Kinských instalaci Bicycle Chandelier od čínského umělce Aj Wej-weje. Dílo má podle ředitele galerie Jiřího Fajta připoutat větší pozornost návštěvníků k paláci, který patří v rámci galerie mezi nejméně navštěvované. "Nakupená kola lze číst jako jeden ze znaků čínské společnosti, tento jízdní prostředek je však současně ironickým komentářem stále silných restriktivních omezení svobodného pohybu v čínské společnosti," říká Fajt. S Aj Wej-wejem se české publikum seznámilo loni, kdy se před Veletržním palácem objevil cyklus bronzových plastik Zvěrokruh. Letos je v galerii vystavený objekt Zákon cesty, reflektující migraci.
Aj Wej-wejova kola, která byla k vidění na předloňské výstavě v Londýně
Aj Wej-wejova kola, která byla k vidění na předloňské výstavě v Londýně | Foto: Royal Academy of Arts
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy