reklama
 
 

Tvorba divadla Semafor od roku 1989 vychází na jedenácti CD. Je na nich i celá hra Lysistrata

3. 3. 2018 7:00
Písně a výstupy ze třiatřiceti her pražského divadla Semafor z let 1989 až 2015 vychází na jedenácti CD. Jedná se již o třetí velký semaforský souhrn.

Výběr toho nejlepšího, co vzniklo v Semaforu během posledních šestadvaceti let, vyšel 2. března. Na nahrávkách zpívají a hovoří Jiří Suchý, Jitka Molavcová a dalších 55 herců a zpěváků z této scény.

V současné době má Semafor na repertoáru dvanáct inscenací. Je mezi nimi i oblíbená Kytice, která měla v roce 2015 osmistou reprízu, třetí verze revue Šest žen či úprava Divotvorného hrnce.

Série Semafor Komplet 1989-2015 není první sadou svého druhu. V roce 2011 vydal Supraphon pod názvem Semafor - léta šedesátá komplet jedenácti CD, který mapoval tvorbu Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra od vzniku divadla. Na něj navázal o rok později další souhrn s názvem Semafor - léta 70. a 80., jenž na tuctu CD zachytil průřez dílem semaforských tvůrců v letech normalizace. 

"V tak velkém časovém údobí samozřejmě není možné dokumentovat vše. Proto se editor a dramaturg výběru Jan Kolář soustředil na písně, které považuje za zásadní pro jejich uměleckou hodnotu či pro půvab, charakterizující příslušnou inscenaci," upozornila producentka všech tří počinů Naďa Dvorská.

★PRÁVĚ VYCHÁZÍ★ Divadlo Semafor - Komplet 1989-2015 aneb výběr toho nejlepšího, co vzniklo za poslední čtvrtstoletí v divadle Semafor, který jsem ve čtvrtek 1. 3. v Semaforu slavnostně pokřtili společně s Jiřím Vejvodou, kompilátorem kolekce Janem Kolářem, producentkou Naďou Dvorskou a samozřejmě také s Jitkou Molavcovou a Jiřím Suchým, který při té příležitosti převzal z rukou jednoho z majitelů Supraphonu pana Petany Zlatou desku Supraphonu za 3 CD Kdykoliv, kdekoliv. Komplet k poslechu, stažení i na CD zde ►https://supraphon.lnk.to/SemaforKomplet1964-1971FA Foto: Lukáš Kadeřábek / Supraphon

Zveřejnil(a) Supraphon dne 02. Březen 2018

Právě vydávaný Semafor Komplet 1989-2015 obsahuje podle ní i jednu celou inscenaci, hru Lysistrata. Muzikálová komedie podle antického námětu měla premiéru v roce 2007. "Trochu se vymyká stylu této scény, nabízející typické revue a hudební komedie," dodala.

autor: ČTK | 3. 3. 2018 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama