Travolta, Cruzová i Gere zamířili do San Sebastianu

Travolta, Cruzová i Gere zamířili do San Sebastianu
Dustin Hoffman přijel propagovat svůj režijní počin Quartet a byl odměněn cenou za celoživotní přínos filmu.
Dustin Hoffman získal v San Sebastianu celu za celoživotní přínos filmu.
Macarena Garcia se raduje ze Stříbrné mušle, kterou získala jako nejlepší herečka za roli ve filmu Pabla Bergera Blancanieves.
Španělský režisér Pablo Berger získal Zvláštní cenu poroty za film Blancanieves.
Foto: Reuters
30. 9. 2012 8:44

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastianu zná vítěze. Soutěž vyhrál Francois Ozon se snímkem In the House. Prestižní festival navštívila celá řada hollywoodských hvězd. Například Richard Gere, Susan Sarandonová, John Travolta, Ben Affleck, Dustin Hoffman, Penélope Cruz, Oliver Stone a další.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy