Teplákové bundy mlátí do sporáků. Slavné norské trio prolétlo Českem

Teplákové bundy mlátí do sporáků. Slavné norské trio prolétlo Českem
Nejaktivnější zpěvák a též kytarista Aslag Guttormsgaard
Egil Hegerberg s kytarou v ruce a hlavou v bubnu
Modré teplákové soupravy znají fanouškové Hurra Terpeda po celém světě
A fanynky z Ostravy si odnesou trofej. Kastról mezi diváky podává nejzběsilejší bušič Kristopher Schau
Foto: Tomáš Netočný
Tomáš Netočný
29. 1. 2012 12:44

Performeři z norské formace Hurra Torpedo si vyrábějí (často až na místě) nástroje z vysloužilých sporáků, praček či opékačů topinek a s jejich pomocí interpretují světové hity; snad by se to dalo nazvat kuchyňský rock. Doma jsou internetový fenomén, u nás známe tyto teplákovce z reklamy prodejce elektrospotřebičů. Během posledního lednového týdne spustili svou palbu v Paláci Akropolis v Praze, v brněnské Flédě a nakonec v klubu Fabric v Ostravě, odkud jsou snímky.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro díky domácí výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem. Dva góly dal nejlepší střelec výběru Teemu Pukki.

před 17 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy