Teplákové bundy mlátí do sporáků. Slavné norské trio prolétlo Českem

Teplákové bundy mlátí do sporáků. Slavné norské trio prolétlo Českem
Nejaktivnější zpěvák a též kytarista Aslag Guttormsgaard
Egil Hegerberg s kytarou v ruce a hlavou v bubnu
Modré teplákové soupravy znají fanouškové Hurra Terpeda po celém světě
A fanynky z Ostravy si odnesou trofej. Kastról mezi diváky podává nejzběsilejší bušič Kristopher Schau
Foto: Tomáš Netočný
Tomáš Netočný
29. 1. 2012 12:44

Performeři z norské formace Hurra Torpedo si vyrábějí (často až na místě) nástroje z vysloužilých sporáků, praček či opékačů topinek a s jejich pomocí interpretují světové hity; snad by se to dalo nazvat kuchyňský rock. Doma jsou internetový fenomén, u nás známe tyto teplákovce z reklamy prodejce elektrospotřebičů. Během posledního lednového týdne spustili svou palbu v Paláci Akropolis v Praze, v brněnské Flédě a nakonec v klubu Fabric v Ostravě, odkud jsou snímky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy