Taking Back Sunday vezou do Roxy ostře "šťastnou desku"

Kultura Kultura
3. 12. 2014 7:57
Na jednoum pódiu se v Roxy sejdou tři nepřeslechnutelně razantní rockové party - Blitz Kids, Marmozets a Taking Back Sunday.
Taking Back Sunday.
Taking Back Sunday. | Foto: Taking Back Sunday

Praha - Středeční večer patří v pražském klubu Roxy anglo-americké rockové nadílce. Na jednom pódiu se během několika hodin vystřídají tři alternativní projekty se slyšitelnou razancí. Od držitelů nominace časopisu Kerrang! Blitz Kids přes nejlepší novou britskou kapelu Marmozets, s emotivním vrcholem v režii legend Taking Back Sunday.

Newyorská kapela utvořená roku 1999 kytaristou Eddiem Reyesem v Praze „rozehraje hru o tom, co je štěstí“. Příznačně pojmenované album Happiness Is doposud získalo příznivé recenze.

Taking Back Sunday: Stood A Chance.
Taking Back Sunday: Stood A Chance. | Video:

„Kapela se nezasekla v nostalgickém módu, soudě podle Lazzarových textů TBS neustále zrají, a to i díky zpěvákovu častějšímu prokopávání se hlouběji, jako v nepřekonatelném songu Better Homes And Gardens,“ napsal k nejnovějšímu albu skupiny Alternative Press.

Práce na šesté studiové desce pro ně byly zlomovým obdobím – pánové poprvé po deseti letech vydávali u nezávislého labelu (Hopeless), premiérově svěřili produkci alba Mikeovi Saponeovi a nahrávali ve složení „starého kolektivu“ zastoupeným Adamem Lazzarou (zpěv), Johnem Nolanem (kytara, vokály), Eddiem Reyesem (kytara), Shaunem Cooperem (baskytara) a Markem O'Connellem (bicí).

Rockeři z Long Islandu od počátku projektu prodali miliony desek a prošli žánrovou a osobnostní proměnou – z mladých punkerů vyrostli zkušení skladatelé a úspěšní dobyvatelé hudebních žebříčků s nespočtem příznivců po celém světě. Popularita je svedla na společná turné s HIM, Linkin Park či My Chemical Romance.

Na rockovou notu naladí před Taking Back Sunday rovnou dvě formace. Večerní trojkoncert zahájí britští alternativní pop-rockeři Blitz Kids, kteří svůj potenciál rozkryli návštěvníkům festivalů jako Sonisphere, Radstock nebo Slam Dunk.  Reprezentanti post-hardcorové scény Marmozets, pětice bratrů dvou rodin, jsou oproti Blitz Kids „provařenější“ – časopis Big Cheese je označil za nejlepší novou britskou kapelu, stejně jako Kerrang!, a stihli už vystoupit na festivalech Glastonbury, Download nebo Reading and Leeds.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy