Služba nazvaná Ohodnocení červeného koberce nabízí podle BBC týdenní zpravodaj s informacemi o nejnovějších filmech společností. Službu zavedla organizace Motion Pictures Association of America (MPAA).
Ta také začala s plakátovou kampaní, která má lidem vysvětlit, jaký je rozdíl mezi jednotlivými ratingy.
"Chceme rodičům zjednodušit přístup k informacím o posledních filmových ratinzích," vysvětlil šéf MPAA Dan Glickman
Americké filmy jsou ohodnocovány do pěti kategorií a rozlišují závadnost obsahu filmu pro děti a mládež. Za závadné jsou považovány otevřeně násilné a sexuální scény, ale třeba i příliš vulgární dialogy či užívání drog na plátně.
Dnes, kdy nejčastější publikum v kinech tvoří teenageři, přísný systém hodnocení filmů často vede autory a producenty amerických filmů k tomu, že se snaží své snímky přizpůsobovat tomu, aby měly co nejnižší rating.
Vyhýbají se proto otevřeně násilným či sexuálním scénám, protože si uvědomují, že by tím přišli o potenciální diváky.
Každý se snaží dosáhnout ratingu G (General Audiences), který povoluje přístup do kina komukoliv.
Další v pořadí je ještě snesitelný rating PG (parental guidance suggested), který rodičům pouze doporučuje, aby své děti na film doprovodili, protože obsah filmu pro ně může být závadný.
PG-13 už omezuje přístup dětem pod 13 let, zatímco filmy ohodnocené přísným R jsou přístupné osobám mladším sedmnácti let pouze v doprovodu rodičů či opatrovníků.
Jen vzácně používaný rating NC-17 zcela zamezuje vstup osobám mladším 17 let a z hollywoodských filmů uvedených do nejšírší distribuce se jím mohou "pyšnit" zatím jen provokativní Showgirls.
V poslední době měl rating R třeba Základní instinkt 2 se Sharon Stoneovou. Ale třeba i Jordanova Snídaně na Plutu či Ztracené město Andyho Garcii.
MPAA zastupuje největší hollywoodská studia Paramount, Disney, 20th Century Fox, Sony, Universal a Warner Brothers.
Hodnotící systém zavedla v roce 1968 jako součást nového způsobu informování o filmech vstupujících do kin.