Světelný festival Signal změnil centrum Prahy na obří galerii

Světelný festival Signal změnil centrum Prahy na obří galerii
„HyperCube je futuristickou velkoformátovou instalací ve veřejném prostoru, která si klade za cíl zásadně proměnit návštěvnickou zkušenost se srdcem pražského Starého Města. Budoucnost a minulost se taví na hranici HyperCube," říkají tvůrci.
Francouzští architekti Pierre Schneider a François Wunschel ze skupiny 1024 architecture vytvořili například světelný vánoční strom v Bruselu.
Uvnitř kostky.
Třímetrovou skleněnou plastiku z uranového skla zavěsil do kostela svatého Martina ve zdi designér Rony Plesl...
Foto: Signal
Kultura Kultura
21. 10. 2013 12:40

Světelné show v interiérech i exteriérech nabízel na dvaatřiceti místech v centru Prahy festival světla Signal. Třicítka autorů připravila projekce, světelné instalace a videomappingy, kterými ozvláštnili známé budovy ve městě i veřejná prostranství. Úspěch akce jednoznačně potvrdil i zájem velkého množství diváků, kteří neváhali stát i fronty na některých místech - například na projekci dua The Macula na kostel svaté Ludmily.

 

Právě se děje

teď

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy