Světelný festival Signal změnil centrum Prahy na obří galerii

Světelný festival Signal změnil centrum Prahy na obří galerii
„HyperCube je futuristickou velkoformátovou instalací ve veřejném prostoru, která si klade za cíl zásadně proměnit návštěvnickou zkušenost se srdcem pražského Starého Města. Budoucnost a minulost se taví na hranici HyperCube," říkají tvůrci.
Francouzští architekti Pierre Schneider a François Wunschel ze skupiny 1024 architecture vytvořili například světelný vánoční strom v Bruselu.
Uvnitř kostky.
Třímetrovou skleněnou plastiku z uranového skla zavěsil do kostela svatého Martina ve zdi designér Rony Plesl...
Foto: Signal
Kultura Kultura
21. 10. 2013 12:40

Světelné show v interiérech i exteriérech nabízel na dvaatřiceti místech v centru Prahy festival světla Signal. Třicítka autorů připravila projekce, světelné instalace a videomappingy, kterými ozvláštnili známé budovy ve městě i veřejná prostranství. Úspěch akce jednoznačně potvrdil i zájem velkého množství diváků, kteří neváhali stát i fronty na některých místech - například na projekci dua The Macula na kostel svaté Ludmily.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy