Stoppardův Rock'n'Roll shlédli první diváci v Národním divadle

Stoppardův Rock'n'Roll shlédli první diváci v Národním divadle
Na úvod generálky divadelního představení zahráli The Plastic People of the Universe pár nejznámějších písní, při kterých si dříve narození posluchači zakrývali uši. Nikoliv kvůli textům, ale kvůli hlastitosti. "Oni už mají sluch možná zničený,ale mi na takový rámus už nejsme zvyklí," řekla jedna paní v hledišti.
V hlavní roli Jana vystupuje David Prachař.
The Plastic People of The Universe hrají v Národním divadle.
Magda (Antonie Talacková) a Jan (David Prachař) v krátké "postelové" scéně.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
20. 2. 2007 12:00
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy