SOUTĚŽ Zajděte si zdarma na film Olga s novým odstínem laku

Kultura Kultura
28. 5. 2014 8:08
Pěti výhercům nabízíme volné vstupenky do kina a balíček kosmetiky.
Olga Havlová.
Olga Havlová. | Foto: Aerofilms

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz vstupenky na dokumentární snímek Olga a k tomu balíček kosmetiky, který obsahuje například tři odstíny laku na nehty.

Pěti výhercům nabízíme dvě vstupenky na film Olga (platné do konce června v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko) a k tomu už zmíněnou kosmetiku. Stačí odpovědět na soutěžní otázku, uvedenou na konci textu, a správnou odpověď zaslat s předmětem "Olga v Aeru" na mailovou adresu [email protected]. Soutěžit lze do čtvrtku 29. května do 11:00.

Podívejte se na novou ukázku z dokumentu Olga od Miroslava Janka. Olga Havlová v ní potkává hollywoodskou herečku Jane Fonda.
Podívejte se na novou ukázku z dokumentu Olga od Miroslava Janka. Olga Havlová v ní potkává hollywoodskou herečku Jane Fonda. | Video:

Dokument Olga je intimním portrétem výjimečné osobnosti naší před i polistopadové historie – bývalé první dámy a zakladatelky Výboru dobré vůle. Impulz k natočení filmu vzešel z okruhu přátel Olgy Havlové a definitivní rozhodnutí natočit film padlo v roce 2013, kdy by se Olga Havlová dožila osmdesáti let.

Autorem dokumentu je režisér Miroslav Janek, který je podepsaný například pod filmy Čtyři dohody, Nachové plachty nebo Umanutá. V emigraci před rokem 1989 se potkal se slavným filmařem Godfreym Reggiem, se kterým několik let spolupracoval jako střihač na jeho filmech.

Film Olga je koláží starších dochovaných záběrů a fotografií a současného materiálu, který režisér natočil při rozhovorech s přáteli a bývalými spolupracovníky paní Olgy. Snímek se vyhýbá jednoduché naraci a výčtu biografických dat a spíše se z útržků snaží sestavit emocionální obraz civilního i profesionálního života této osobité ženy.

Premiéru měl na začátku března na festivalu Jeden svět a do českých kin vstoupil 15. května. Slavnostní premiéra filmu z pražského Aera s živým koncertem The Plastic People of the Universe byla 13. května přenášena do dvaadvaceti kin v České republice.

Jak se jmenuje film ze slavné trilogie Godfreyho Reggia, na jehož střihu se v emigraci podílel i režisér Miroslav Janek?

 

Právě se děje

před 26 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy