SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na Taneční inscenaci roku 2013

Kultura Kultura
15. 11. 2014 10:15
Nabízíme třikrát dvě vstupenky na představení Korekce, které je součástí desetileté retrospektivy taneční skupiny VerTeDance v Divadle Ponec.
Korekce.
Korekce. | Foto: Vojtěch Brtnický

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz tři dvojice vstupenek na představení Korekce, které odehraje v rámci své desetileté retrospektivy taneční skupina VerTeDance ve čtvrtek 20. listopadu od 20:00 v pražském Divadle Ponec.

Odpověď na soutěžní otázku posílejte do úterý 18. listopadu (do 11:00) na mail [email protected] s předmětem Vertedance a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Tři výherce dvou vstupenek budeme informovat mailem, jejich jména budou uvedená na guestlistu před představením v Ponci.

Podívejte se na spot k desetiletému výročí skupiny VerTEDance.
Podívejte se na spot k desetiletému výročí skupiny VerTEDance. | Video:

VerTeDance, jeden z nejúspěšnějších a nejdéle kontinuálně fungujících českých tanečních souborů, slaví 10 let existence. Retrospektiva To to letí! VerTeDance: 10 let, připravená exkluzivně pro tuto příležitost od 13. do 21. listopadu, nabízí premiéru nového mezinárodního projektu Traces, reprízy nejúspěšnějších představení, výstavu fotografií a zdarma přístupný narozeninový večírek.

Projekt Korekce, který režijně vedl Jiří Havelka, se na jaře stal Taneční inscenací roku 2013 a nedávno získal též Cenu Divadelních novin. Zabývá se fenoménem nesvobody v lidském životě. A tak, jak nesvoboda má jasnou a sdílenou definici, chybí podle autorů definice svobody. Ptají se, jak v ní najít klid a čím to, že možnost neomezeného výběru paralyzuje schopnost člověka se pro něco rozhodnout, něčemu uvěřit a skutečně se pro to nadchnout. Chtějí poukázat na to, že i nesvoboda může v určitém rozměru a podmínkách přinášet slast - slast z určenosti, o které se nemusí pochybovat, vše je pevně dané a jisté.

Formálně je představení jednoduché, ale velmi působivé. Sedmička tanečníků je celou hodinu vyrovnaná v řadě a pohybuje se jen na místě - později se ukáže, že jejich boty jsou pevně fixované k zemi. Jejich projev představuje pohyb člověka v mantinelech společnosti, kterému však dávají jistotu a kterému sociální život zjednodušují. Lidé na jevišti spoutaní těmito mantinely procházejí jakýmsi vývojem, postupnou socializací, možná i vývojem člověka během lidského života.

Soutěžní otázka:
Jaké hudební těleso hraje v představení Korekce naživo?
a) Zrní
b) Clarinet Factory
c) B Side Band

 

Právě se děje

před 5 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy