SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na Taneční inscenaci roku 2013

Kultura Kultura
15. 11. 2014 10:15
Nabízíme třikrát dvě vstupenky na představení Korekce, které je součástí desetileté retrospektivy taneční skupiny VerTeDance v Divadle Ponec.
Korekce.
Korekce. | Foto: Vojtěch Brtnický

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz tři dvojice vstupenek na představení Korekce, které odehraje v rámci své desetileté retrospektivy taneční skupina VerTeDance ve čtvrtek 20. listopadu od 20:00 v pražském Divadle Ponec.

Odpověď na soutěžní otázku posílejte do úterý 18. listopadu (do 11:00) na mail [email protected] s předmětem Vertedance a pak už stačí jen mít štěstí při losování. Tři výherce dvou vstupenek budeme informovat mailem, jejich jména budou uvedená na guestlistu před představením v Ponci.

Podívejte se na spot k desetiletému výročí skupiny VerTEDance.
Podívejte se na spot k desetiletému výročí skupiny VerTEDance. | Video:

VerTeDance, jeden z nejúspěšnějších a nejdéle kontinuálně fungujících českých tanečních souborů, slaví 10 let existence. Retrospektiva To to letí! VerTeDance: 10 let, připravená exkluzivně pro tuto příležitost od 13. do 21. listopadu, nabízí premiéru nového mezinárodního projektu Traces, reprízy nejúspěšnějších představení, výstavu fotografií a zdarma přístupný narozeninový večírek.

Projekt Korekce, který režijně vedl Jiří Havelka, se na jaře stal Taneční inscenací roku 2013 a nedávno získal též Cenu Divadelních novin. Zabývá se fenoménem nesvobody v lidském životě. A tak, jak nesvoboda má jasnou a sdílenou definici, chybí podle autorů definice svobody. Ptají se, jak v ní najít klid a čím to, že možnost neomezeného výběru paralyzuje schopnost člověka se pro něco rozhodnout, něčemu uvěřit a skutečně se pro to nadchnout. Chtějí poukázat na to, že i nesvoboda může v určitém rozměru a podmínkách přinášet slast - slast z určenosti, o které se nemusí pochybovat, vše je pevně dané a jisté.

Formálně je představení jednoduché, ale velmi působivé. Sedmička tanečníků je celou hodinu vyrovnaná v řadě a pohybuje se jen na místě - později se ukáže, že jejich boty jsou pevně fixované k zemi. Jejich projev představuje pohyb člověka v mantinelech společnosti, kterému však dávají jistotu a kterému sociální život zjednodušují. Lidé na jevišti spoutaní těmito mantinely procházejí jakýmsi vývojem, postupnou socializací, možná i vývojem člověka během lidského života.

Soutěžní otázka:
Jaké hudební těleso hraje v představení Korekce naživo?
a) Zrní
b) Clarinet Factory
c) B Side Band

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy