SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na Nesmírnou show od dua SKUTR

Kultura Kultura
Aktualizováno 30. 5. 2014 8:38
Vyhrajte třikrát dvě vstupenky na hudebně-divadelní kabaret Nesmírná show v divadle La Fabrika.
Jakub Prachař a Petr Vančura v kabaretu Nesmírní show.
Jakub Prachař a Petr Vančura v kabaretu Nesmírní show. | Foto: La Fabrika

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvě vstupenky na první  reprízu (8. června) hudebně-divadelního kabaretu Nesmírná show s podtitulem Le cabaret de l´univers v pražském divadle La Fabrika.

Šanci na výhru mají tři adepti, kteří zodpoví správně soutěžní otázku na konci textu a odpověď zašlou na mailovou adresu [email protected] s předmětem SKUTR. Soutěžit lze do pondělí 2. června (do 11:00). Výhercům dáme vědět mailem jejich jména budou uvedena na guestlistu před představením.

Inscenaci připravilo režisérské duo SKUTR, v hlavních a jediných rolích se představí Jakub Prachař a Petr Vančura, hudbu skložil Petr Kaláb.

POdívejte se na videopozvánku na představení Nesmírní show.
POdívejte se na videopozvánku na představení Nesmírní show. | Video: La Fabrika

„Touto inscenací volně navazujeme na Kultovní představení, ve kterém jsme si pro sebe začali pojmenovávat formu hudebního kabaretu, kde nejde o politiku ani sociální kritiku, ale spíš o dětskou hravost a fantazii, která nám všem dnes tolik chybí,“ říkají oba tvůrci. “Co byste si asi pomysleli, kdyby vám někdo řekl, že pocházíte z vesmíru? Vy, i všichni ostatní na této planetě? Ano, zní to snad podivně, ale my všichni jsme svým způsobem mimozemštané. Každá molekula, vše z čeho jsme stvořeni, se sem skutečně kdysi dostala z kosmu,” přibližuje výchozí myšlenku kabaretu duo SKUTR.

Jakub Prachař a Petr Vančura tak divákům vyprávějí o Zemi, o nádherné planetě, na níž se na každičkém místě nachází život v nejúžasnějších podobách.

“O světě, v němž žijí lidé, a o nebezpečích, která na ně číhají jen proto, že obývají svou planetu Zemi. Proletíme se s kometami a asteroidy, jež ohrožují veškerý život na Zemi. Setkáme se s neviditelnými kosmickými příšerami - černými dírami. A budeme pozorovat katastrofy apokalyptických rozměrů, které mohou znamenat konec nás všech,” doplňují tvůrci.

Jak se jmenují dva režiséři, kteří tvoří pod hlavičkou SKUTR?

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy