SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na legendární Sisters od Mercy

Kultura Kultura
Aktualizováno 1. 5. 2014 10:26
Gotická legenda zahraje v pražském Divadle Archa 17. května. Můžete u toho být zdarma!
Sisters of Mercy přijíždějí do Čech už popáté. Tentokrát zahrají 17. května v Arše.
Sisters of Mercy přijíždějí do Čech už popáté. Tentokrát zahrají 17. května v Arše. | Foto: Profimédia

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky na koncert legendární gotické kapely Sisters of Mercy, který se uskuteční 17. května v pražském Divadle Archa.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a odpověď zaslat na mail [email protected] s předmětem "Sisters of Mercy v Arše". Soutěžit lze do čtvrtku 8. května (do 11:00). Vylosované výherce budeme informovat mailem, vstupenky zašleme na uvedenou adresu poštou.

Připomeňte si zřejmě největší hit kapely Sisters of Mercy This Corrosion.
Připomeňte si zřejmě největší hit kapely Sisters of Mercy This Corrosion. | Video:

Kapela Sisters of Mercy se do Prahy vrací po pěti letech. Její historie se točí kolem frontmana Andrewa Eldritche od roku 1977. Zásadní hudební stopu kapela zanechala v dějinách gothic rocku v 80. a 90. letech dvacátého století. Za dobu své existence vydali The Sisters of Mercy tři studiová alba, nejvíce energie kapela po celou dobu své existence věnuje živému hraní. V Čechách se The Sisters Of Mercy představí svým fanouškům již popáté.

V roli předskokanů se v Praze představí britská kapela Losers, která v nedávné době vydala druhé studiové album And So We Shall Never Part.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenoval automat, kterým se Andrew Eldritch v začátcích Sisters of Mercy sám nahradil na postu bubeníka?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demokracií na Slovensku by mohl otřást úspěch krajně pravicových Kotlebovců v nadcházejících volbách, varuje německý magazín Der Spiegel.

Všechny parlamentní strany se sice dušují, že s Kotlebovci-Lidovou stranou Naše Slovensko (LSNS), jejíž předseda Marian Kotleba má antisemitský a xenofobní náhled na svět, spolupracovat nebudou. Jestli to dodrží, není ale podle Spiegelu vůbec jisté.

Nejčtenější německý seriózní týdeník v článku věnovaném situaci v zemi před volbami 29. února konstatuje, že Slovensko bylo dlouho i díky úspěšnému ekonomickému vývoji považováno za příklad povedené západní integrace. "Před dvěma lety ale fasáda vzorové země dostala první trhliny, když nájemný vrah zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku," poznamenává Spiegel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry a jeho žena Meghan přestanou od jara používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci loni požádali.

Tento název neponese ani jejich chystaná dobročinná nadace. V pátek večer to v Londýně oznámila mluvčí páru, a potvrdila tak dřívější zprávy britských médií.

Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku řekl, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Od 1. dubna nebudou pětatřicetiletý princ Harry a jeho o tři roky starší manželka mít kancelář v Buckinghamském paláci a s veřejností budou komunikovat prostřednictvím své charitativní organizace, kterou hodlají brzy představit a která se původně měla jmenovat Sussex Royal Foundation.

Značka nesoucí v sobě slovo "royal", tedy královský by jim podle agentury DPA bývala mohla být užitečná mimo jiné při žádostech o příspěvky na její fungování. Právě to ovšem podle médií vadilo Buckinghamskému paláci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy