SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na křest alba Republic of Two

Kultura Kultura
13. 4. 2014 14:10
Kapela Republic of Two vydala nové album Silent Disco a pokřtí je v Divadle Archa. Můžete u toho být zdarma.
Republic of Two.
Republic of Two. | Foto: Republic of Two

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na křest nové desky Silent Disco pražské kapely Republic of Two v Divadle Archa 25. dubna od 20 hodin.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a odpověď zaslat na mail [email protected] s předmětem "Křest Republic of Two". Soutěžit lze do pondělí 21. dubna (do 11:00). Vylosované výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před představením.

Novinka Republic of Two (Jiří Burian a Mikoláš Růžička) vyjde necelé čtyři roky po debutu Raising The Flag a tři po jeho následovníku The End Of War, který ale byl jen slabším odvarem debutu a poněkud zapadl.

Podívejte se na klip k písni Let's Escape From Who We Are z nového alba kapely Republic of Two.
Podívejte se na klip k písni Let's Escape From Who We Are z nového alba kapely Republic of Two. | Video:

Cesty obou hudebníků se pak na chvíli rozešly - zatímco Burian realizoval parodický rapový projekt Kapitán Demo (představte si Těžký Pokondr pro Husákovy děti), Růžička napsal devět písniček, které prodlužují estetiku ztišeného písničkářství Republic of Two až kamsi směrem k jazzem načichlému ambientu a vydal je na sólové desce nazvané Piano. V návaznosti na tuto desku si založil i kapelu Piano.

Na křtu produktu jejich obnovené spolupráce je doprovodí sólově a unplugged frontman kapely The Prostitutes Adrian T. Bell.

Nahrávka vyšla 11. dubna na labelu Massimo Records.

Soutěžní otázka:
Jako host na desce Silent Disco zpívá známá herečka z Národního divadla. Napište její jméno.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Demokracií na Slovensku by mohl otřást úspěch krajně pravicových Kotlebovců v nadcházejících volbách, varuje německý magazín Der Spiegel.

Všechny parlamentní strany se sice dušují, že s Kotlebovci-Lidovou stranou Naše Slovensko (LSNS), jejíž předseda Marian Kotleba má antisemitský a xenofobní náhled na svět, spolupracovat nebudou. Jestli to dodrží, není ale podle Spiegelu vůbec jisté.

Nejčtenější německý seriózní týdeník v článku věnovaném situaci v zemi před volbami 29. února konstatuje, že Slovensko bylo dlouho i díky úspěšnému ekonomickému vývoji považováno za příklad povedené západní integrace. "Před dvěma lety ale fasáda vzorové země dostala první trhliny, když nájemný vrah zastřelil novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku," poznamenává Spiegel.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Britský princ Harry a jeho žena Meghan přestanou od jara používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci loni požádali.

Tento název neponese ani jejich chystaná dobročinná nadace. V pátek večer to v Londýně oznámila mluvčí páru, a potvrdila tak dřívější zprávy britských médií.

Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku řekl, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Od 1. dubna nebudou pětatřicetiletý princ Harry a jeho o tři roky starší manželka mít kancelář v Buckinghamském paláci a s veřejností budou komunikovat prostřednictvím své charitativní organizace, kterou hodlají brzy představit a která se původně měla jmenovat Sussex Royal Foundation.

Značka nesoucí v sobě slovo "royal", tedy královský by jim podle agentury DPA bývala mohla být užitečná mimo jiné při žádostech o příspěvky na její fungování. Právě to ovšem podle médií vadilo Buckinghamskému paláci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy