SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na křest alba Republic of Two

Kultura Kultura
13. 4. 2014 14:10
Kapela Republic of Two vydala nové album Silent Disco a pokřtí je v Divadle Archa. Můžete u toho být zdarma.
Republic of Two.
Republic of Two. | Foto: Republic of Two

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dva lístky na křest nové desky Silent Disco pražské kapely Republic of Two v Divadle Archa 25. dubna od 20 hodin.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a odpověď zaslat na mail [email protected] s předmětem "Křest Republic of Two". Soutěžit lze do pondělí 21. dubna (do 11:00). Vylosované výherce budeme informovat mailem, jejich jména budou zapsaná na guestlistu před představením.

Novinka Republic of Two (Jiří Burian a Mikoláš Růžička) vyjde necelé čtyři roky po debutu Raising The Flag a tři po jeho následovníku The End Of War, který ale byl jen slabším odvarem debutu a poněkud zapadl.

Podívejte se na klip k písni Let's Escape From Who We Are z nového alba kapely Republic of Two.
Podívejte se na klip k písni Let's Escape From Who We Are z nového alba kapely Republic of Two. | Video:

Cesty obou hudebníků se pak na chvíli rozešly - zatímco Burian realizoval parodický rapový projekt Kapitán Demo (představte si Těžký Pokondr pro Husákovy děti), Růžička napsal devět písniček, které prodlužují estetiku ztišeného písničkářství Republic of Two až kamsi směrem k jazzem načichlému ambientu a vydal je na sólové desce nazvané Piano. V návaznosti na tuto desku si založil i kapelu Piano.

Na křtu produktu jejich obnovené spolupráce je doprovodí sólově a unplugged frontman kapely The Prostitutes Adrian T. Bell.

Nahrávka vyšla 11. dubna na labelu Massimo Records.

Soutěžní otázka:
Jako host na desce Silent Disco zpívá známá herečka z Národního divadla. Napište její jméno.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy