SOUTĚŽ Vyhrajte vstupenky na film Cesta ven

Kultura Kultura
5. 6. 2014 13:49
Nabízíme pět dvojic volných vstupenek na jeden z nejzajímavějších českých filmů letošního roku.
Cesta ven.
Cesta ven. | Foto: Aerofilms

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz vstupenky na film Petra Václava Cesta ven.

Pěti výhercům nabízíme dvě vstupenky na film Cesta ven (platné do konce června v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko). Stačí odpovědět na soutěžní otázku, uvedenou na konci textu, a správnou odpověď zaslat s předmětem "Cesta ven z ghetta" na mailovou adresu [email protected] Soutěžit lze do pondělí 9. června do 11:00. Do odpovědi napište také adresu, na niž máme vítězům zaslat vstupenky.

Podívejte se na ukázku z filmu Cesta ven.
Podívejte se na ukázku z filmu Cesta ven. | Video: Aerofilms

"Film Cesta ven je všechno jiné než jednostrunná lidskoprávní agitka. K romské komunitě je totiž Petr Václav ještě nekompromisnější než k Čechům. Některé výjevy by dokonce vytržené z kontextu mohly znamenat munici pro xenofoby, kteří tvrdí, že soužití s Romy není možné. Petr Václav ovšem nenatočil politicky angažovaný film, ale jenom v dobrém smyslu slova lidský příběh, který spíš otevírá otázky, než že by na ně odpovídal. A možná i ti, kteří v anketách uvádějí, že by nechtěli Roma za souseda, budou muset chtě nechtě uznat, že je Žanetin příběh zasáhl," napsal v recenzi na Aktuálně.cz Jan Gregor.

Napište jméno herce, který se objevil v titulní roli v režijním debutu Petra Václava s titulem Marian a nyní po osmnácti letech i ve snímku Cesta ven.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 35 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy