Soutěž: Vyhrajte lístky na Mezi ploty, kde naposledy vystoupí Tomáš Klus

Kultura Kultura
15. 9. 2015 9:50
Festival Mezi ploty v areálu bohnické léčebny nabídne stovku účinkujících na čtrnácti scénách. Během svatováclavského víkendu zahrají například Prago Union, Sto zvířat, Kašpárek v rohlíku nebo Ewa Farna. Svůj poslední koncert před plánovanou roční pauzou zde odehraje i Tomáš Klus.
Mezi ploty
Mezi ploty | Foto: Mezi ploty

Praha – Festival Mezi ploty proběhne již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Multižánrová akce, která se uskuteční 26. a 27. září, bude rozdělena do programových zón, které osloví rozdílné skupiny návštěvníků.

„Na největší scéně, nazvané Hudební Central Park, vystoupí především muzikanti, kteří dokážou zaujmout široké publikum. Vznikne rozsáhlá Zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními scénami, workshopy a dalšími zábavnými aktivitami. Zóna alternativního umění bude věnována nejen vysokoškolákům a intelektuálům, ale všem přemýšlivým lidem, kteří neplují v hlavním proudu,“ vysvětluje ředitel festivalu Robert Kozler.

Mezi ploty
Mezi ploty | Foto: Mezi ploty

Moderátorkou Central Parku bude herečka Simona Babčáková. Kromě uvádění koncertů povede také diskuze s umělci, návštěvníky i pacienty a zapojí se do happeningu, který poodhalí, jaký je život se schizofrenií. 

Organizátoři se letos chtějí zaměřit zejména na atmosféru a vizuální stránku festivalu. Na přípravách Mezi plotů proto spolupracovali se scénografem Petrem Kolínským.

„Park bohnické nemocnice se promění tak, že v něm děti uvidí pohádkové městečko a hipsteři ucítí atmosféru svých oblíbených kaváren a klubů,“ vysvětluje Pavel Vaněk, dramaturg festivalu.

Hlavní náplní festivalu zůstávají hudební koncerty. Letos na Mezi plotech zahrají mimo jiné Ewa Farna, Blue Effect, Rybičky 48, Voxel, Prago Union, Sto zvířat a řada dalších umělců. Rozlučkový koncert před roční pauzou zde odehraje písničkář Tomáš Klus.

Mezi ploty
Mezi ploty | Foto: Mezi ploty

Kromě koncertů si návštěvníci užijí i divadelní představení. V Divadle Za plotem se představí Činoherní klub, který uvede hru Moje strašidlo o lásce a nenávisti až za hrob.

Studio Ypsilon tematicky zvolilo inscenaci #jsi_user o duševně nemocném člověku, kterému internet nahrazuje sociální kontakt.

Soutěž: Vyhrát můžete 5x2 vstupenky na festival Mezi ploty. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

Otázka: Jak se jmenuje zatím poslední album Tomáše Kluse?

Správnou odpověď pošlete na email: "kultura(zavináč)aktualne.cz" do 16. září 23:59. Do předmětu emailu nezapomeňte napsat "Soutěž Mezi ploty". Výherci budou kontaktováni emailem.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy