SOUTĚŽ Vyhrajte lístky na film Zázraky od Alice Rohrwacher

Kultura Kultura
13. 8. 2014 15:37
Nabízíme pětkrát dva lístky na film, který letos v Cannes získal Velkou cenu. Vidět jej lze v kinech Aero, Oko, Světozor či Scala.
Zázraky.
Zázraky. | Foto: Aerofilms

Soutěž -Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz pětkrát dvě volné vstupenky na film Zázraky italské režisérky Alice Rohrwacher, který získal letos v Cannes Grand Prix, tedy druhé nejvyšší ocenění.

Stačí poslat správnou odpověď na otázku uvedenou na konci textu s předmětem Zázraky na mailovou adresu [email protected]. Pět vylosovaných výherců dostane poštou vouchery na volné vstupenky, které lze uplatnit v pražských kinech Aero, Oko a Světozor, nebo i v brněnské Scale až do 15. září. O výhře budeme informovat mailem, lístky pošleme na vámi uvedenou poštovní adresu. Soutěžit lze do pondělí 18. srpna (do 11:00).

Film Zázraky je fascinující příběh o nelehkém životě a dospívání na opuštěném statku kdesi v Umbrii na italském venkově. "K rozhodnutí uvést film do českých kin bylo nakročeno ještě dříve, než se o pár dnů později rozkřiklo, že se po jeho zhlédnutí dojetím rozplakal člen poroty v Cannes Nicolas Winding Refn," podotkl zástupce společnosti Aerofilms Ivo Anderle.

Film vypráví příběh dvanáctileté Gelsominy, která žije s rodiči a třemi mladšími sestrami na na italském venkově. Otec drží rodinu stranou nástrah moderního světa a striktně prosazuje život v souladu s přírodou. Chov včel a výroba přírodního medu jsou pro rodinu jediným zdrojem obživy a točí se kolem nich veškerý život na statku. Pevné rodinné vazby podřízené praktickým činnostem jsou však narušeny natáčením televizní reality show Zázraky venkova, které poblázní celý kraj. Jistoty idealistického a poněkud despotického otce jsou zviklány poznáním, že milovaná dospívající dcerka se možná vydá jinými cestami, než jaké volil pro sebe a své nejbližší.

Podívejte se na ukázku z filmu Zázraky.
Podívejte se na ukázku z filmu Zázraky. | Video:

Zčásti autobiografický poetický snímek o rozpadajícím se ideálním světě místy osciluje mezi realitou a snem. Režisérka do hlavních rolí obsadila mladou italskou herečku rumunského původu Marii Alexandru Lung (Gelsomina), Sama Louwyka (otec) i svoji setru Albu Rohrwacher jako matku. "Sestru jsem si představovala po celou dobu psaní scénáře," uvedla italská režisérka mladé generace, která se narodila v roce 1981 ve Fiesole a studovala v Turíně a v Lisabonu.

Alice Rohrwacher pracovala v hudební branži, vystupovala jako hudebnice v divadle a v oblasti dokumentárního filmu pracovala jako střihačka a režisérka. Její první celovečerní film Corpo Celeste (2011) měl premiéru v Cannes a poté byl promítán mimo jiné na festivalech Sundance, v New Yorku, Londýně, Riu a Tokiu. Za svůj celovečerní debut posbírala Rohrwacherová řadu ocenění za nejlepší debut a nejlepší scénář.

Ve snímku Zázraky hraje jako moderátorka obskurní reality show hvězda italského a evropského filmu. Napište její jméno.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy