SOUTĚŽ Zadarmo na 30 Seconds to Mars? Vyhrajte lístky

Kultura Kultura
23. 6. 2014 17:56
Kapela Jareda Leta se vrací do Prahy. Třem výhercům nabízíme po dvou vstupenkách zdarma.
Jared Leto, frontman 30 Seconds to Mars.
Jared Leto, frontman 30 Seconds to Mars. | Foto: Profimédia

Soutěž - Američtí poprockeři Thirty Seconds To Mars se 30. června vracejí do Prahy. Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvě vstupenky zdarma na jejich koncert v holešovické Tipsport Aréně.

Stačí poslat správnou odpověď na otázku uvedenou na konci textu s předmětem 30STM na mailovou adresu [email protected]. Třem vylosovaným pošleme vstupenky poštou, proto nezapomeňte uvést i svou adresu. Soutěžit lze do středy 25. června.

Podívejte se na koncert 30 Seconds to Mars.
Podívejte se na koncert 30 Seconds to Mars. | Video:

Kapelu 30 Seconds To Mars založil v roce 1998 hollywoodský herec Jared Leto se svým bratrem Shannonem jako rodinný podnik a jen tak pro zábavu. Během pár let se z ní však stala rocková ikona, která se vyšplhala až po bok největších amerických hudebních hvězd. O jejich komrčním potenciálu svědčí i fakt, že zatím poslední album Love, Lust, Faith and Dreams spoluprodukoval pětinásobný držitel Grammy Steve Lillywhite (U2, Rolling Stones, Pogues, Killers).

30 STM mají za sebou ale už čtyři studiová alba, kterých se prodalo přes 10 miliónů kopií a za která kapela získala bezpočet cen. 311 koncertů odehraných za dva roky jim navíc přineslo zápis do Guinessovy knihy rekordů za "nejdelší turné rockové kapely".

Podívejte se na necenzurovaný klip k písni Hurricane.
Podívejte se na necenzurovaný klip k písni Hurricane. | Video:

Nemalou zásluhu na řadě ocenění a celosvětové popularitě skupiny nesou také videoklipy v režii Jareda Leta, které svojí velkolepostí připomínají spíše krátkometrážní hollywoodské filmy. Například třináctiminutovou videopodobu singlu Hurricane hudební stanice MTV kvůli sexuálnímu obsahu v původní verzi odmítla vysílat a v cenzurované podobě ji následně ocenila soškou za "nejvýpravnější video roku 2010".

Neméně se Jaredu Letovi daří i v poslední době i v jeho herecké kariéře. Po čtyřech letech, které věnoval převážně kapele, se vrátil na filmová plátna ve snímku Klub poslední naděje a získal Oscara i Zlatý glóbus za vedlejší roli.

Jak se jmenovala postava transsexuála, kterou hrál Jared Leto ve filmu Klub poslední naděje?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy