SOUTĚŽ Vyhrajte dvě volné vstupenky na film Dvojník

Kultura Kultura
12. 4. 2014 16:25
Nabízíme pět dvojic volných vstupenek na film Dvojník. Můžete na něj zajít kdykoliv v příštích týdnech až do 15. května.
Jesse Eisenberg ve filmu Dvojník.
Jesse Eisenberg ve filmu Dvojník. | Foto: Aerofilms

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dva volné lístky na projekci filmu Dvojník. Zajít do kina na něj můžete kdykoliv v průběhu příštích týdnů až do 15. května v pražských kinech Aero, Oko a Světozor.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a odpověď zaslat na mail [email protected] s předmětem "Soutěž Dvojník Aerofilms". Soutěžit lze do úterý 22. dubna (do 11:00). Pětici vylosovaných výherců budeme informovat mailem, vstupenky zašleme poštou na adresu uvedenou v mailu se správnou odpovědí.

Podívejte se na ukázku z filmu Dvojník.
Podívejte se na ukázku z filmu Dvojník. | Video:

Film natočil Richard Ayoade, který je zatím známější jako herec z kultovního britcomu Ajťáci. Ve snímku Dvojník ale dokazuje, že je i nadějným indie režisérem, který debutoval titulem Jmenuji se Oliver Tate, vydařenou variací na Harolda a Maude.

Ve svém druhém režisérském počinu se ujal raného románu ruského giganta Fjodora Michajloviče Dostojevského Dvojník, aby dokázal v zmodernizované verzi jeho stálou platnost jeho myšlenky.

Příběh se točí okolo mladého losera s tváří Jesseho Eisenberga (The Social Network), jenž se střetne se svým fyzicky totožným, nicméně myšlením opačným dvojčetem. Dvojčetem úspěšným v práci i v milostných vztazích (objekt touhy ztvární Mia Wasikowska), dvojčetem usilujícím o převzetí kontroly nad hrdinovým světem. Čeká nás tedy souboj dvou stran téže mince s celkem jasným metaforickým významem.

Soutěžní otázka:

Dostojevského novela Dvojník má podtitul, který odkazuje k jednomu ruskému městu. Které to je?

 

Právě se děje

před 31 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy