SOUTĚŽ Vyhrajte dvě akreditace na celý Fresh Film Fest!

Kultura Kultura
14. 9. 2014 12:46
Nabízíme dvě dvojice akreditací na festival Fresh Film Fest, který se uskuteční od středy do neděle v Praze.
Snímek Pod kůží se Scarlett Johansson zahájí letošní Fresh Film Fest.
Snímek Pod kůží se Scarlett Johansson zahájí letošní Fresh Film Fest. | Foto: FFF

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě akreditace na 11. ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest, který se v pražských kinech Světozor, Bio Oko a Kino 35 - Francouzský institut uskuteční od 17. do 21. září.

Stačí do úterý (do 12:00) poslat správnou odpověď na soutěžní otázku uvedenou na konci textu na [email protected]álně.cz s předmětem FFF 2014 a mít štěstí při losování. Výherce budeme informovat mailem, dvojici akreditací si pak můžou vyzvednout ve Francouzském institutu od středy 17. září.

Letošní Fresh Film Fest zahájí ve projekce sci-fi thrilleru Pod kůží režiséra Jonathana Glazera. V adaptaci literární předlohy Michela Fabera ztvárnila hlavní roli Scarlett Johansson, která se jako svůdná mimozemšťanka vydává na planetu Zemi. V dodávce křižuje skotskou vysočinu a vybírá si náhodně muže, které díky své kráse a sex-appealu “uloví” a následně zabije. Nakonec ale začne ke svým obětem cítit i něco víc. V roli jedné z obětí se objeví i český herec Kryštof Hádek.
Atmosférický snímek soutěžil loni na festivalu v Benátkách a v českých kinech nebyl zatím uveden. Kromě zahájení bude film promítnut 20. září ve 22:30 v Biu Oko.
     
Program letošní ročníku Fresh Film Festu nabídne téměř 100 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí.

Návštěvníci festivalu se budou moci setkat při projekcích či master class například s Monikou Willi, která je dvorní střihačkou Michaela Hanekeho nebo dokumentaristy Michaela Glawoggera, režisérkou Piou Marais, držitelkou Tiger Award z Rotterdamu i zvláštního uznání z Berlinale, jedním z nejzkušenějších a nejtalentovanějších švédských zvukových designerů Janem Alvemarkem, režisérem Matthiasem Maassem, který mapoval zkušenosti tří významných kameramanů konce devadesátých let, Krisem Kellym, režisérem, scenáristou, VFX designérem a spoluzakladatelem originálního britského animačního studia Blacknorth, režisérem Domem Rotheroem, který svým pojetím předznamenal Záhadu Blair Witch, českým producentem Tomášem Hrubým, slovenským výtvarníkem Radimem Labudou, vítězem ceny Jindřicha Chalupeckého 2008, a s dalšími hosty.

Který z filmů Michaela Hanekeho, na němž spolupracovala i Monika Willi, promítne letošní Fresh Film Fest? Uveďte název filmu i rok jeho vzniku.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy