Výstava o tom, že tovární hala nemusí dávat krajině pěstí

Výstava o tom, že tovární hala nemusí dávat krajině pěstí
Přístavba haly v areálu firmy Hraniplex. Výroba a distribuce nábytkových hran, Komorovice (2006 - 2007). Autor: OK Plan Architects, Luděk Rýzner, Marcela Susedíková.
Výrobní hala společnosti Fotolab Fotolab - výroba fotografického materiálu a jeho zpracování, Praha-Chodov (2000). Autor: A.D.N.S. Architekti, Václav Alda, Petr Dvořák, Martin Němec, Ján Stempel.
Uax, Bernartice nad Odrou, Kamil Mrva Architects. Budova vznikla v letech 2006 - 2007.
Stáčírna Plzeňského prazdroje, Aukett, Aleš Jungmann.
Foto: GJF
Kultura Kultura, Lucie Kalivodová
10. 1. 2012 15:50

Výstava Současný český industriál s podtitulem Podoby soudobé průmyslové architektury je k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. Čtyřicítku realizací spojuje kromě zařazení mezi průmyslové stavby sázka na kvalitní architekturu - což u nás zdaleka není pravidlo. Přehlídka ukazuje, že jde (a to i úsporně) stavět účelové průmyslové stavby, aniž je nutné okolní populaci a životu šlápnout do obličeje.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy