Silvestr v Praze bude dobře zajištěný

čtk
29. 12. 2005 15:00
Praha - Rovněž letos bude na Staroměstském náměstí v centru Prahy na Silvestra zábavní program.

Příchod nového roku slaví pod širým nebem ve středu metropole obvykle tisíce lidí. O jejich bezpečnost se budou starat policisté, strážníci, hasiči i zdravotníci záchranné služby. Řidiči musejí počítat s tím, že některé ulice budou uzavřené.

Silvestrovská zábava začne na Staroměstském náměstí už v 17:00 programem pro děti. Silvestrovská zábava pro dospělé na dětský program naváže po dvou hodinách a skončí asi hodinu po půlnoci. Podle Zemánka vystoupí například revivalová kapela Las Vegas, Duo Pussy a finalistka druhé řady soutěže SuperStar Michaela Nosková. Diváky pobaví i herec Dalimil Klapka nebo Karel Dehyl se svou kuchařskou show.

O půlnoci bude tradiční přípitek a také ohňostroj.

Stánkaři na náměstí budou prodávat alkohol, hlavně punč a svařené víno, zhruba do půl jedné. "Nikoli však v lahvích, ale zásadně v plastových kelímcích," zdůraznil Petr Benáčan z firmy Taiko, která trhy pořádá. Z plastu se bude pít i sekt.

Bezpečností opatření na Silvestra budou standardní. Od večera budou uzavřeny pro automobily příjezdy na Václavské a Staroměstské náměstí a také Jáchymova a Mostecká ulice na Malé Straně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy