Signály z neznáma vyprávějí v DOXu o dějinách českého komiksu

Signály z neznáma vyprávějí v DOXu o dějinách českého komiksu
Jaroslav Foglar, Jan Fischer: Rychlé šípy, 1967
Pavel Kosatík, Magdalena Ziková, Jiří Petráček: Kamarádi z prérie, 1991
Eva Hauserová, Libor Páv: Duryan Hyperman, 1992
Ljuba Štíplová, Jaroslav Němeček Název / Name: Čtyřlístek: Ďáblova stěna, 1974
Foto: DOX
Kultura Kultura
7. 3. 2013 12:13

Devadesátiletou historií českého komiksu provází výstava Signály z neznáma v pražském DOXu. Ve výstavních síních nechybí žádná z ikon žánru - od Rychlých šípů a Čtyřlístku přes vnadné krasavice z pera Káji Saudka až k železničáři Aloisi Nebelovi. Klíčová díla se pořadatelům výstavy podařilo získat v originálech.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy