Sex, politika a Jobs. Jaké filmy nabídne festival Sundance?

Sex, politika a Jobs. Jaké filmy nabídne festival Sundance?
Životopisné drama Jobs se soustředí na život Steva Jobse, tehdejšího výkonného ředitele společnosti Apple. Tento muž navždy změnil svět elektroniky a s ním spojených technologií. Jobse ztvárnil Ashton Kutcher (Štasný Nový rok, Hlavně nezávazně) a snímek natočil Joshua Michael Stern (Tam, kde jsem nikdy nebyl, Správná volba).
Komedií Don Jon's Addiction režisérsky debutuje herec Joseph Gordon-Levitt (Looper, Lincoln), který hraje i hlavní roli - Jona Martella. Tento sukničkář je závislý na pornografii a vede nezávazný život. Je však nespokojen, a rozhodne se získat lepší intimní zkušenosti. Dostane životní lekci, a to díky dvěma odlišným ženám, do nichž se zamiluje. Jednu z nich hraje Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu, Avengers).
Nezávislé drama Before Midnight (Před půlnocí) je posledním dílem trilogie, kterou tvoří dnes již kultovní filmy režiséra Richarda Linklatera. Po devíti letech se opět setkáváme se Celine (Julie Delphy) a Jessem (Ethan Hawk), a to v Řecku. První díl s názvem Před soumrakem je z roku 1995, pokračování Před soumrakem z roku 2004.
Drama Big Sur vypráví o životě spisovatele Jacka Kerouca (Jean-Marc Barr), a to konkrétně o období, kdy byl literát přehlcen úspěchem z knihy Na cestě. Bojoval s alkoholismem a stáhnul se na chatu svého vydavatele ve městě Ben Sur, kde napsal stejnojmenný román. Michael Polish (Astronaut, Jen pro zamilované) napsal k filmu scénář a také jej režíroval.
Foto: Sundance
17. 1. 2013 12:30

Prestižní filmový festival Sundance se letos zaměřil na filmy týkající se sexuality i politiky. Bude provokovat. Koná se od 17. do 27. ledna 2013 v Park City v Utahu. Vždy je prvním festivalem, který uvádí desítky světových premiér očekávaných snímků, režisérské debuty na poli hraného i dokumentárního filmu. Vybrali jsme pro vás 15 premiér filmů, které stojí za pozornost i proto, že se jistě dostanou na další festivaly včetně karlovarského. Minulý rok právě vítězstvím na Sundance začala úspěšná cesta k nominacím na Oscara pro film Divoká stvoření jižních krajin.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy