Sex, politika a Jobs. Jaké filmy nabídne festival Sundance?

Sex, politika a Jobs. Jaké filmy nabídne festival Sundance?
Životopisné drama Jobs se soustředí na život Steva Jobse, tehdejšího výkonného ředitele společnosti Apple. Tento muž navždy změnil svět elektroniky a s ním spojených technologií. Jobse ztvárnil Ashton Kutcher (Štasný Nový rok, Hlavně nezávazně) a snímek natočil Joshua Michael Stern (Tam, kde jsem nikdy nebyl, Správná volba).
Komedií Don Jon's Addiction režisérsky debutuje herec Joseph Gordon-Levitt (Looper, Lincoln), který hraje i hlavní roli - Jona Martella. Tento sukničkář je závislý na pornografii a vede nezávazný život. Je však nespokojen, a rozhodne se získat lepší intimní zkušenosti. Dostane životní lekci, a to díky dvěma odlišným ženám, do nichž se zamiluje. Jednu z nich hraje Scarlett Johansson (Ztraceno v překladu, Avengers).
Nezávislé drama Before Midnight (Před půlnocí) je posledním dílem trilogie, kterou tvoří dnes již kultovní filmy režiséra Richarda Linklatera. Po devíti letech se opět setkáváme se Celine (Julie Delphy) a Jessem (Ethan Hawk), a to v Řecku. První díl s názvem Před soumrakem je z roku 1995, pokračování Před soumrakem z roku 2004.
Drama Big Sur vypráví o životě spisovatele Jacka Kerouca (Jean-Marc Barr), a to konkrétně o období, kdy byl literát přehlcen úspěchem z knihy Na cestě. Bojoval s alkoholismem a stáhnul se na chatu svého vydavatele ve městě Ben Sur, kde napsal stejnojmenný román. Michael Polish (Astronaut, Jen pro zamilované) napsal k filmu scénář a také jej režíroval.
Foto: Sundance
17. 1. 2013 12:30

Prestižní filmový festival Sundance se letos zaměřil na filmy týkající se sexuality i politiky. Bude provokovat. Koná se od 17. do 27. ledna 2013 v Park City v Utahu. Vždy je prvním festivalem, který uvádí desítky světových premiér očekávaných snímků, režisérské debuty na poli hraného i dokumentárního filmu. Vybrali jsme pro vás 15 premiér filmů, které stojí za pozornost i proto, že se jistě dostanou na další festivaly včetně karlovarského. Minulý rok právě vítězstvím na Sundance začala úspěšná cesta k nominacím na Oscara pro film Divoká stvoření jižních krajin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy