Seržant Pepper od The Beatles slaví 50 let. Poslechněte si neznámou verzi titulního hitu

NIC NIC
29. 4. 2017 16:36
Poslechněte si neznámou verzi písničky Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band od The Beatles. Stejnojmenné album slaví padesátiny.
Foto: Ultimate Classic Rock

Osmé studiové album The Beatles Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band slaví 1. června 50. narozeniny.

Neznámá verze známé písně
Neznámá verze známé písně | Video: YouTube

Při té příležitosti vyjde na konci května v novém mixu, který fanouškům nabídne i celou řadu raritních nahrávek včetně nových postřehů z pera dvou žijících brouků Paula McCartneyho a Ringo Starra.

Britský Guardian zveřejnil tu, v níž uprostřed skladby chybí původní "fanfáry" a smích publika. Paul s Johnem Lennonem si na konci písničky vyměňují postřehy ohledně techniky zpěvu a ve známé finální verzi kapela nakonec nenechala ani výkřiky "I feel it, I feel it, oh baby now I feel it."

 

Právě se děje

před 21 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy