Schubertův trojjediný rozervaný muž na zimní výpravě se svým steskem

Schubertův trojjediný rozervaný muž na zimní výpravě se svým steskem
Hudebně divadelní projekt osamělého a truchlícího muže, který ztratil svou lásku, rozdělil režisér mezi tři hlavní aktéry, jež ztvárnili barytonisté Jiří Hájek, Jiří Brückler a Matěj Chadima.
Zimní cesta je těžkým poetickým dílem, jež se režisér pokusil přenést na divadelní prkna v doslovných obrazech, které jakoby ubíraly divákovi právo na vlastní imaginaci.
Trojjediná postava opuštěného milence putuje krutou zimní krajinou a vyrovnává se se svou ztrátou.
Do cyklu režisér zapojil i onen důvod hrdinova trápení, jež ztvárnila sopranistka Kateřina Kněžíková i samotného klavíristu Iva Kahánka, jehož vstupy do představení působily vcelku zbytečně.
Foto: Struny podzimu
Zuzana Zajíčková
30. 10. 2013 13:52

Netradiční zpracování písňového cyklu Zimní cesta od Franze Schuberta představil režisér Jiří Herman v takzvaném Dřeváku, působivém ateliéru barrandovských studií. Šlo o představení v rámci festivalu Struny podzimu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy