Sázavafest zahajuje druhou polovinu festivalového léta

Zbyněk Klíč
3. 8. 2011 10:16
Srpnovou várku festivalů otevřou na Sázavafestu Kosheen, Hurts nebo The Subways. A překvapení - první den festivalu je zadarmo!
Foto: Jan Langer

Praha - Druhý měsíc festivalového léta zahajuje ve čtvrtek středočeský Sázavafest, který tak zároveň vstupuje do druhé dekády své existence.

Jeho dějištěm se letos poprvé stává Benešov. V areálu Zelený ostrov tu ve dnech 4. - 7. srpna na šesti scénách vystoupí více než 120 účinkujících.

Hlavními hvězdami festivalu jsou britští The Subways, kteří právě dokončují svoji třetí studiovou desku. Doplňují je další britské kapely - Hurts (objev roku podle magazínu New Musical) a Kosheen - ti na festivalu nabídnou průřez svojí kariérou.

Ostrovní sestavu doplní další skupiny z Evropy, zejména z Německa, odkud přijedou Alphaville, Jazzanova nebo Green Frog Feet. Z Francie sem zamíří kapela Nouvelle Vague.

Vystoupení zahraničních kapel budou proložena vystoupeními plejády domácích interpretů - nebude tu chybět například Dan Bárta, Chinaski, J.A.R., Nightwork, Monkey Business nebo Tata Bojs.

Pro návštěvníky je připraveno překvapení v podobě bezplatného vstupu na první den festivalu - vstupenka na ostatní dny pak stojí 1000 korun (v případě, že lístek kupujete až na místě, ještě dvě stě korun připočtěte), samotný lístek na sobotu pak sedm set korun. Pokud jste držiteli karet ISIC, odečtou vám z cen vstupenek 150 korun - jak předprodeji, tak i na místě. Ubytování v kempu vás potom přijde na dalších dvě stě korun.

Čtěte také:
Kdo zahraje v srpnu na hudebních festivalech?

Nejjednodušší cesta na festival je vlakem - stanice Benešov je vzdálena pouhých 300 metrů od vstupu do areálu. Další výhodou cestování vlakem je poloviční sleva, kterou návštěvníci získají při nákupu jízdenky ve dnech třetího až sedmého srpna. Stačí jen na nádraží požádat o lístek na Sázavafest a u vstupu do areálu si ho nechat označit speciálním razítkem.

Kromě hudební produkce nabízí Sázavafest také doprovodný program sestávající z filmových, divadelních, literárních i tanečních vystoupení. Vaše ratolesti se v průběhu pátku a soboty zabaví v dětském koutku, který jim nabídne různé hry, radovánky, či výtvarné dílny.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Životopis Philipa Rotha vydá stejné nakladatelství, které publikovalo paměti Woodyho Allena

Životopis renomovaného amerického spisovatele Philipa Rotha, který sepsal Blake Bailey, vydá nakladatelství Skyhorse Publishing. Rozhodlo se tak krátce poté, co původní vydavatel W.W. Norton & Company stáhl knihu z prodeje kvůli obviněním Baileyho ze sexuálního obtěžování. Titul na pultech amerických knihkupectví vydržel jen pár týdnů. Skyhorse Publishing jej tam vrátí 15. června, elektronickou verzi a audioknihu zveřejní již tuto středu. Bailey všechna obvinění odmítá.

Jak připomíná agentura AP, kauza tak končí podobně jako ta loňská, kdy pro změnu nakladatelství Hachette Book Group odmítlo zveřejnit autobiografii filmaře Woodyho Allena, v 90. letech minulého století obviněného z obtěžování své adoptivní dcery. Také Allenovy memoáry nakonec vydalo Skyhorse Publishing.

Stejná firma nedávno uzavřela smlouvu na vydání dvou knih Garrisona Keillora, dlouholetého moderátora populárního hudebního pořadu A Prairie Home Companion, podle nějž natočil film Robert Altman. Spolupráci s Keillorem před několika lety rozvázaly rozhlas Minnesota Public Radio i deník Washington Post poté, co byl moderátor obviněn z obtěžování. K němu se vyjádří ve své autobiografii, jedné ze dvou knih, jež vydá Skyhorse.

Zdroj: AP
před 10 minutami

Policie řeší u Hamáčkovy cesty do Moskvy podezření ze dvou trestných činů

Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Uvedla to Česká televize. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej sdělil, že podezření se týká dvou trestných činů, konkrétně ohrožení utajované informace a zneužití pravomoci úřední osoby.

Ibehej dále zopakoval, že okolnostmi Hamáčkovy cesty se policejní centrála začala zabývat z vlastní iniciativy. Doplnil, že věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. "Vzhledem k tomu, že přípravné řízení je neveřejné, NCOZ k věci zatím nebude poskytovat žádné další informace," uzavřel.

Další zprávy