S Michalem Prokopem oslaví 50 let na scéně i hosté: zpěvák Ondřej Ruml či saxofonista Josef Kučera

Kultura Kultura
22. 12. 2017 6:00
Průřez půl století trvající kariérou nabídne Michal Prokop s kapelou Framus Five na vánočním koncertě, který dnes hostí Forum Karlín. Na akci odkazující na debutové album Blues in Soul se objeví i řada hostů: zpěvačka Markéta Foukalová ze skupiny Lanugo, zpěvák Ondřej Ruml nebo berlínský saxofonista Josef "Saxophone Joe" Kučera. "Některé skladby z těch, které zahraju, hraju už 50 let. A třeba Boom Boom od Johna Lee Hookera, jíž obvykle koncerty končíme, dávám pořád se stejnou vehemencí jako na prvním koncertě na Jezerce v lednu 1967. Chystám ale i speciální blok, který by měl naše začátky připomenout ještě víc. Budou v něm například písničky z repertoáru Raye Charlese," říká hudebník.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně. | Foto: Archiv Michala Prokopa
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy