S Michalem Prokopem oslaví 50 let na scéně i hosté: zpěvák Ondřej Ruml či saxofonista Josef Kučera

Kultura Kultura
22. 12. 2017 6:00
Průřez půl století trvající kariérou nabídne Michal Prokop s kapelou Framus Five na vánočním koncertě, který dnes hostí Forum Karlín. Na akci odkazující na debutové album Blues in Soul se objeví i řada hostů: zpěvačka Markéta Foukalová ze skupiny Lanugo, zpěvák Ondřej Ruml nebo berlínský saxofonista Josef "Saxophone Joe" Kučera. "Některé skladby z těch, které zahraju, hraju už 50 let. A třeba Boom Boom od Johna Lee Hookera, jíž obvykle koncerty končíme, dávám pořád se stejnou vehemencí jako na prvním koncertě na Jezerce v lednu 1967. Chystám ale i speciální blok, který by měl naše začátky připomenout ještě víc. Budou v něm například písničky z repertoáru Raye Charlese," říká hudebník.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně.
Michal Prokop slaví 50 let na scéně. | Foto: Archiv Michala Prokopa
 

Právě se děje

před 1 minutou

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy