Ropa, divadlo, Paramo. Jedinečný scénický dokument v rafinérii

Ropa, divadlo, Paramo. Jedinečný scénický dokument v rafinérii
,,Připravte se na ochranný oděv včetně přilby, dechové zkoušky proti alkoholu u vstupu a další vzrušující bezpečnostní opatření, která patří k návštěvě takto specifického místa!" lákal text na pozvánkách k představení.
Nic takového nebylo třeba. Dobrodružství spočívalo v něčem mnohem cennějším, než jsou ,,vzrušující bezpečnostní opatření".
Divadlo v rafinerii, ale ne pro masy
Archivní nebo pramenný materiál prezentují čtyři herci, muži sedící na improvizovaném pódiu. Po celou dobu sedí za stoly čelem k divákům, na scénáře si svítí čtyřmi reflektory na stojanech. V kontextu obrovské haly vypadají jako čtyři průmyslové lampy.
Foto: Next Wave
Kultura Kultura
8. 10. 2012 20:02

Po inscenaci v ostravském uhelném Dole Michal, po projektu Voda v Ekotechnickém muzeu v Praze a projektu Uran, se Miroslav Bambušek se svým týmem zaměřili na Ropu. V areálu pardubické rafinérie Paramo se v neděli odehrál jedinečný scénický dokument o prvním nalezišti ropy v Evropě nazvaný Světlo z Haliče.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy