Rockové léto odstartují Foo Fighters. Do O2 areny přivezou i nový materiál

Foo Fighters se do Prahy vrátí po pěti letech. Fanouškům se představí 27. června v pražské O2 areně. Navážou tak na hodně bohaté koncertní jaro, během kterého u nás zahráli například Depeche Mode, Rammstein nebo System of a Down.
Video: YouTube / Foo Fighters

Rocková kapela Foo Fighters, soustředěná kolem zpěváka, kytaristy a někdejšího člena Nirvany Davea Grohla, se v České republice ve své třiadvacetileté historii ukáže teprve potřetí.

První, tehdy klubový koncert pro 1500 lidí se uskutečnil už v roce 1995, tedy úplně na počátku jejich úspěšné kariéry lemované několika cenami Grammy.

Za tu dobu vydali Foo Fighters osm studiových alb. Podle nejnovějších informací by kapela měla letošní rok částečně strávit prací na nové studiové nahrávce. Před nedávnem pustila do světa čerstvou skladbu Run, a je tak pravděpodobné, že současná tvorba zazní i v pražské O2 areně. Nejlevnější vstupenky stojí 1490 Kč. 

Foo Fighters jsou po Rammstein, Linkin Park, System of a Down (recenze si přečtěte pod článkem) a Alter Bridge další "velkou" kapelou, jež se u nás během jediného měsíce na přelomu jara a léta objeví. Zároveň ne poslední: už 4. července zaplní letiště v Letňanech příznivci Guns N’ Roses.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 31 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy