Rockové léto odstartují Foo Fighters. Do O2 areny přivezou i nový materiál

Petr Adámek
20. 6. 2017 10:27
Foo Fighters se do Prahy vrátí po pěti letech. Fanouškům se představí 27. června v pražské O2 areně. Navážou tak na hodně bohaté koncertní jaro, během kterého u nás zahráli například Depeche Mode, Rammstein nebo System of a Down.
Video: YouTube / Foo Fighters

Rocková kapela Foo Fighters, soustředěná kolem zpěváka, kytaristy a někdejšího člena Nirvany Davea Grohla, se v České republice ve své třiadvacetileté historii ukáže teprve potřetí.

První, tehdy klubový koncert pro 1500 lidí se uskutečnil už v roce 1995, tedy úplně na počátku jejich úspěšné kariéry lemované několika cenami Grammy.

Za tu dobu vydali Foo Fighters osm studiových alb. Podle nejnovějších informací by kapela měla letošní rok částečně strávit prací na nové studiové nahrávce. Před nedávnem pustila do světa čerstvou skladbu Run, a je tak pravděpodobné, že současná tvorba zazní i v pražské O2 areně. Nejlevnější vstupenky stojí 1490 Kč. 

Foo Fighters jsou po Rammstein, Linkin Park, System of a Down (recenze si přečtěte pod článkem) a Alter Bridge další "velkou" kapelou, jež se u nás během jediného měsíce na přelomu jara a léta objeví. Zároveň ne poslední: už 4. července zaplní letiště v Letňanech příznivci Guns N’ Roses.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy