Rockové léto odstartují Foo Fighters. Do O2 areny přivezou i nový materiál

Petr Adámek
20. 6. 2017 10:27
Foo Fighters se do Prahy vrátí po pěti letech. Fanouškům se představí 27. června v pražské O2 areně. Navážou tak na hodně bohaté koncertní jaro, během kterého u nás zahráli například Depeche Mode, Rammstein nebo System of a Down.
Video: YouTube / Foo Fighters

Rocková kapela Foo Fighters, soustředěná kolem zpěváka, kytaristy a někdejšího člena Nirvany Davea Grohla, se v České republice ve své třiadvacetileté historii ukáže teprve potřetí.

První, tehdy klubový koncert pro 1500 lidí se uskutečnil už v roce 1995, tedy úplně na počátku jejich úspěšné kariéry lemované několika cenami Grammy.

Za tu dobu vydali Foo Fighters osm studiových alb. Podle nejnovějších informací by kapela měla letošní rok částečně strávit prací na nové studiové nahrávce. Před nedávnem pustila do světa čerstvou skladbu Run, a je tak pravděpodobné, že současná tvorba zazní i v pražské O2 areně. Nejlevnější vstupenky stojí 1490 Kč. 

Foo Fighters jsou po Rammstein, Linkin Park, System of a Down (recenze si přečtěte pod článkem) a Alter Bridge další "velkou" kapelou, jež se u nás během jediného měsíce na přelomu jara a léta objeví. Zároveň ne poslední: už 4. července zaplní letiště v Letňanech příznivci Guns N’ Roses.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy