Robbie Williams míří do Prahy. Už nejsem kontroverzní, jedu lidi prostě bavit, vzkazuje

Hana Slívová Hana Slívová
15. 8. 2017 8:21
V sobotu 19. srpna zazpívá na pražském letňanském letišti britský zpěvák Robbie Williams. S sebou veze nové album The Heavy Entertainment Show, jehož název mimoděk potvrzuje to, co Robbie říká v rozhovorech: jeho životní rolí je bavit lidi. Williamsův večer otevře duo Erasure, které své nové album World Be Gone vydalo letos na jaře.
Oligarcha Robbie Williams. | Video: YouTube / Robbie Williams

Když v roce 2013 jezdil Robbie Williams po Evropě s deskou Take the Crown, do České republiky nezavítal. V pražském Biu Oko se ovšem tehdy promítal přímý přenos z estonské koncertní zastávky.

Ačkoliv se Williams potýkal s problémy se zády, nabídl fanouškům prvotřídní popovou show. Atmosféra byla přenosná, na konci koncertu netančil pouze celý stadion v Tallinu, ale i celé Oko.

Williams po éře problémů s drogami i alkoholem a hádkách s bývalými kolegy z Take That zažívá druhou, šťastnější kariéru.

Namátkou: dopracoval se k povedeným sólovým deskám Reality Killed the Video Star a Take the Crown, výbornému comebackovému albu s Take That Progress, radostnému manželství s Aydou Fieldovou i ke swingovým nahrávkám Swing When You’re Winning  a Swings Both Ways. Dělí je dvanáct let, na obou ale prokazuje velkou muzikálnost. 

Do Prahy nyní přijíždí s novinkou The Heavy Entertainment Show, sedmnácti Brit Awards a nově také s poctou Brits Icon, jíž se předtím dostalo Davidu Bowiemu a Eltonu Johnovi.

"Jsem šťastný, že tu cenu mám, a nechám si ji. Ale podívejte se, na mé kariéře je něco divného. Jak to, že já mám tolik Brit Awards a Paul McCartney ne? Není to chyba v Matrixu?" řekl Williams v letošním rozhovoru pro magazín NME.

"Nejsem moc dobrý skladatel"

Jakkoliv je Williams hudebník, jehož stále baví balit popové písničky do citací jiných žánrů, dokáže se obklopit dobrým producentským týmem a skvěle zpívá, přiznává, že hlavní náplní jeho práce je publikum jednoduše pobavit.

"Nejsem moc dobrý skladatel, nemívám nějaké extra nápady, takže můj hlavní úkol je lidi pobavit. A to dělám rád," říká, jako kdyby si uvědomoval přerod z troublemakera do role konzervativního zpěváka. "Nesnažím se být nijak kontroverzní, chci být jen vtipný. Ale když se to sejde a jsem zároveň vtipný i trochu kontroverzní, je to to nejlepší, co mě může potkat." 

Robbie Williams - Candy
Robbie Williams - Candy | Video:

Těžko říct, jestli holá zadnice, již na koncertech občas ukazoval (a kterou ukazuje i na obalu zbrusu nového povedeného singlu Eyes On the Highway, jenž bude součástí druhé várky dosud nevydaných rarit a B stran), ještě někoho šokuje. Nicméně novým albem The Heavy Entertainment Show jako kdyby si pro turné přímo uchystal půdu.

Nejde jen o název nahrávky, Williams totiž ve spolupráci s producenty Guyem Chambersem či Stuartem Pricem (nahrávali například s Pet Shop Boys, Jamesem Bluntem, Kylie Minogue) nasázel do čtyřicetiminutové stopáže tak různorodé skladby, jako bývají bonbóny v belgických bonboniérách. Pohromadě sice příliš nedrží, na druhou stranu nabízejí širokou paletu chutí. A ve Williamsově případě také odhodlání ještě dobýt pár stadionů a dostat do kolen pár dívek. 

Zatímco Hotel Crazy, duet s písničkářem Rufusem Wainwrightem, se hodí spíš do nedávné swingové éry a balada David’s Song pro zesnulého přítele až příliš okatě připomíná hit Angels, "protizbohatlická" a lehce ironická Party Like a Russian s nasamplovaným Sergejem Prokofjevem, sebevědomě přímočará Love My Life nebo Mixed Signals se členy populární indierockové kapely Killers přímo volají po tom, aby je Williams vykřičel třeba už v sobotu na letišti v pražských Letňanech. Tam, jak to podle informací z probíhajícího turné vypadá, zazní i titulní song The Heavy Entertainment Show. 

Robbie Williams: Love My Life
Robbie Williams: Love My Life | Video:

Mimochodem, dá se předpokládat, že kromě kombinace nových písní a starších hitů (od rozšafné Candy z téměř pět let starého alba Take the Crown marně čeká na takto výrazný singl) Williams v sobotu vsadí na čistou hlavu.

Na otázku magazínu NME, proč už dnes nejsou popové hvězdy tak zábavné jako dřív, Williams - otec dvou malých dětí - odpověděl:

"Dřív jsme všechno kritizovali a říkali věci jen proto, abychom byli zajímaví. Čekalo se, že budeme opilí nebo na kokainu, ale kdybychom tohle dělali ještě dneska, bylo by to hodně divné. A smutné. Vždyť už to nikoho nezajímá. Ale asi záleží na tom, co si člověk vezme. Co je teď in? Ketamin? (halucinogen) Nebo jsem úplně mimo?"

 

Právě se děje

před 21 minutami

Právo na první hokejovou ligu získaly Šumperk, Vrchlabí a Kolín

Hokejisté Šumperku, Vrchlabí a Kolína získali právo účasti v první lize. Po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru rozhodl o postupu nejlepších týmů základní části jednotlivých skupin druhé ligy Východ, Sever a Střed výkonný výbor Českého hokeje.

V případě, že využije možnosti hrát druhou nejvyšší soutěž celé trio i všechny další kluby, rozšíří se první liga z dosavadních 16 na 19 účastníků. Původně měla mít v sezoně 2020/21 první liga 17 týmů. Postup si měl zajistit nejlepší z trojice vítězů jednotlivých skupin druhé ligy z play off. Druhá liga ale byla ukončena po třetích duelech předkola play off.

"Výkonný výbor současně rozhodl, že kluby, které získaly právo účasti postupem z nižší soutěže v předčasně ukončené sezoně, ho nemohou postoupit jinému zájemci. Pokud klub práva účasti ve vyšší soutěži nevyužije, zůstává mu zachováno právo účasti v soutěži, v níž nastupoval v sezoně 2019/20," uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Přihlášky mohou kluby podávat do 22. května. "Po podání přihlášek rozhodne výkonný výbor o herním systému soutěží pro sezonu 2020/21 včetně postupu a sestupu tak, aby byly v nejbližším následujícím ročníku dosaženy počty účastníků stanovené jeho rozhodnutím z 19. prosince 2019. Na základě tohoto rozhodnutí bude v sezoně 2021/22 nastupovat v první lize šestnáct účastníků," doplnil Zikmund.

Od sezony 2022/23 bude mít první liga podle prosincového rozhodnutí výkonného výboru 14 týmů. Přímé postupy a sestupy mezi jednotlivými soutěžemi budou sjednoceny.

Šumperk ovládl základní část skupiny Východ se 103 body ze 40 zápasů a měl náskok 35 bodů před druhou Opavou. Do první ligy se může vrátit poprvé od sezony 2015/16.

Vrchlabí ve skupině Sever nasbíralo také 103 bodů ze 40 duelů a druhý Dvůr Králové nad Labem za ním zaostal o 18 bodů. V druhé nejvyšší soutěži hrálo naposledy v ročníku 2010/11, po kterém ze soutěže odstoupilo. Po dvou sezonách v Královéhradecké krajské lize působilo v druhé lize. V uplynulé sezoně za Vrchlabí hráli například útočníci Jaroslav Bednář, Jan Hlaváč, Petr Sýkora a před návratem do Pardubic i Tomáš Rolinek.

Kolín ve skupině Střed nasbíral 93 bodů z 42 utkání a měl osmibodový náskok před druhým Táborem i třetí Příbramí. V druhé nejvyšší soutěži hrál naposledy v sezoně 1982/83.

Právo účasti ve druhé lize získaly na základě výsledků před ukončením soutěží Frýdek-Místek B, Pelhřimov, Rakovník, Moravská Třebová, Cheb, Jičín, TNP Praha, Klášterec nad Ohří, Velké Meziříčí a Nový Bydžov. Postup do nejvyšší juniorské soutěže si zajistil AZ Havířov 2010.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy