Ringo a Paul vystoupí za Beatles na Grammy

ČTK Kultura ČTK, Kultura
14. 1. 2014 22:04
Žijící členové legendární kapely převezmou Grammy za celoživotní "zásluhy"
Paul McCartney.
Paul McCartney. | Foto: Profimedia.cz

New York - Žijící členové legendární kapely The Beatles, tedy Paul McCartney a Ringo Starr, vystoupí 26. ledna na slavnostním vyhlašování hudebních cen Grammy v Los Angeles. Oznámila to americká Národní akademie hudebního umění a věd, která ocenění uděluje.

Sám McCartney je nominován na Grammy za nejlepší rockovou píseň a nejlepší videoklip.

Na večeru vystoupí kromě McCartneyho a Starra také další hvězdy hudebního nebe, například Taylor Swift, Katy Perry, Stevie Wonder společně s kapelou Daft Punk.

Akademie už v prosinci oznámila, že Beatles obdrží den před hlavním galavečerem cenu za celoživotní dílo.

Den po předávání cen se uskuteční speciální pocta slavné liverpoolské čtveřici. Na scéně se tak objeví mimo jiné britské rockové duo Eurythmics. Annie Lenox a Dave Stewart se opět sejdou právě kvůli této události.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy