Ringo a Paul vystoupí za Beatles na Grammy

ČTK Kultura ČTK, Kultura
14. 1. 2014 22:04
Žijící členové legendární kapely převezmou Grammy za celoživotní "zásluhy"
Paul McCartney.
Paul McCartney. | Foto: Profimedia.cz

New York - Žijící členové legendární kapely The Beatles, tedy Paul McCartney a Ringo Starr, vystoupí 26. ledna na slavnostním vyhlašování hudebních cen Grammy v Los Angeles. Oznámila to americká Národní akademie hudebního umění a věd, která ocenění uděluje.

Sám McCartney je nominován na Grammy za nejlepší rockovou píseň a nejlepší videoklip.

Na večeru vystoupí kromě McCartneyho a Starra také další hvězdy hudebního nebe, například Taylor Swift, Katy Perry, Stevie Wonder společně s kapelou Daft Punk.

Akademie už v prosinci oznámila, že Beatles obdrží den před hlavním galavečerem cenu za celoživotní dílo.

Den po předávání cen se uskuteční speciální pocta slavné liverpoolské čtveřici. Na scéně se tak objeví mimo jiné britské rockové duo Eurythmics. Annie Lenox a Dave Stewart se opět sejdou právě kvůli této události.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy