Rekonstrukce hotelu Thermal začne až příští rok. Karlovarský festival ale neohrozí

ČTK ČTK
28. 7. 2017 15:16
Rekonstrukce karlovarského hotelu Thermal, který během filmového festivalu slouží jako přirozené centrum akce a je v něm také několik klíčových kinosálů, začne až příští rok. Vyjde zhruba na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuté náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu. Oprava hotelu průběh 53. ročníku festivalu neovlivní.
Karlovarský hotel Thermal.
Karlovarský hotel Thermal. | Foto: ČTK

Rekonstrukce hotelu Thermal v Karlových Varech začne zřejmě až na počátku příštího roku. V současné době pokračují přípravy prováděcích projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce technologií. 

Rekonstrukce lázeňského hotelu, který je hostitelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, měla začít původně hned po skončení akce.

Rekonstrukce by měla vyjít zhruba na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuty náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu.

Kromě celkové rekonstrukce, jež se bude dělat za plného provozu a nemá ovlivnit příští ročník filmového festivalu, hotel nyní řeší i škody, které před týdnem způsobil požár balneoprovozu v podzemních podlažích hotelového komplexu.

Současný odhad škod je zhruba 15 milionů korun. V prvním suterénu se provoz obnoví 7. srpna, v druhém suterénu budou opravy trvat šest až osm týdnů.

Hotel v loňském roce hospodařil se ztrátou 1,64 milionu korun, čistý obrat měl 174,1 milionu korun. Na ztrátě se ale podílel odpis pohledávky ve výši 3,3 milionu korun za neodvedené parkovné z let 2011 až 2013, kvůli kterému hotel podal trestní oznámení.

V roce 2015 měl Thermal zisk 3,25 milionu korun, letos předpokládá zisk okolo 2 milionů korun. 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy