Už před projekcí filmu se Rasúlof dočkal ovací vestoje. Potlesk si vysloužil i na červeném koberci, kde se ukázal rovněž s fotografiemi íránských herců ze svého filmu, kteří nemohli opustit zemi.
Do Cannes s režisérem naopak přijela íránská herečka Golšifte Farahaní, která už 15 let žije ve francouzském exilu. Na Riviéru přijela i režisérova dcera Baran, která za otce před čtyřmi lety přebírala Zlatého medvěda na festivalu v Berlíně, neboť Rasúlof tehdy nesměl opustit Írán.
"Když jsem překračoval hranici, otočil jsem se, naposledy jsem se podíval na svou rodnou zemi a řekl jsem si, že se tam vrátím. Myslím, že všichni Íránci, kteří museli odejít kvůli totalitnímu režimu, mají doma připravený kufr a doufají, že se jednou věci zlepší," uvedl Rasúlof tento čtvrtek ve francouzské televizi.
V Cannes bodoval už v roce 2017, kdy v soutěžní kategorii Un certain regard zvítězil jeho snímek Neústupný o muži pevných morálních zásad a korupci. Ani novinka Semínko posvátného fíkovníku podle agentury AFP pravděpodobně nebude íránskému režimu po chuti, neboť se točí kolem vyšetřujícího soudce, který v dobách demonstrací v Teheránu postupně propadá paranoie.
Osobní účast Rasúlofa v Cannes je vzkazem všem utlačovaným umělcům po celém světě, uvedl ředitel festivalu Thierry Frémaux. Je také vzkazem pro opozici vůči íránskému režimu, který stále přísněji prosazuje své požadavky.