První jména Colours of Ostrava 2018: Dorazí i Ziggy Marley, v České republice bude mít premiéru

Festival Colours of Ostrava hlásí jména prvních tří zahraničních hostů. Do oblasti Dolních Vítkovic dorazí nejstarší syn Boba Marleyho Ziggy, zpěvačka Aurora a také oblíbená ambientně popová kapela Cigarettes After Sex. Festival se bude konat mezi 18. a 21. červencem 2018.
Video: YouTube / Ziggy Marley

Nejstarší syn reggae legendy Boba Marleyho Ziggy je od roku 2003 na sólové dráze, pod svým jménem vydal šest alb, má osm Grammy a koncert na Colours of Ostrava bude jeho prvním českým vystoupením.  

"O tuto velkou hudební osobnost jsme se snažili několik let. Jsem ráda, že její první tuzemský koncert klapl právě na příštích Colours of Ostrava," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová s tím, že Ziggyho reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo víc rocku, funky, soulu a popu. 

Ziggy Marley představuje podle Holušové komplexního umělce: v jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravin i komiks Marijuanaman.

Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie. S manželkou založil nadaci Urge, která pomáhá chudým dětem na Jamajce i v Africe. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávací organizací Little Kids Rock.

Kromě Ziggyho Marleyho do programu dalšího ročníku přibyly norská indiepopová zpěvačka a producentka Aurora, která se po dvou letech vrátí do Ostravy s novou deskou, a také dreampopová americká skupina Cigarettes After Sex. Ta v pražských klubech hrála během jednoho roku třikrát a pokaždé měla plno.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu. Prozatím stojí 2590 Kč.

 

Právě se děje

před 12 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy