První jména Colours of Ostrava 2018: Dorazí i Ziggy Marley, v České republice bude mít premiéru

Kultura Kultura
22. 11. 2017 11:16
Festival Colours of Ostrava hlásí jména prvních tří zahraničních hostů. Do oblasti Dolních Vítkovic dorazí nejstarší syn Boba Marleyho Ziggy, zpěvačka Aurora a také oblíbená ambientně popová kapela Cigarettes After Sex. Festival se bude konat mezi 18. a 21. červencem 2018.
Video: YouTube / Ziggy Marley

Nejstarší syn reggae legendy Boba Marleyho Ziggy je od roku 2003 na sólové dráze, pod svým jménem vydal šest alb, má osm Grammy a koncert na Colours of Ostrava bude jeho prvním českým vystoupením.  

"O tuto velkou hudební osobnost jsme se snažili několik let. Jsem ráda, že její první tuzemský koncert klapl právě na příštích Colours of Ostrava," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová s tím, že Ziggyho reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo víc rocku, funky, soulu a popu. 

Ziggy Marley představuje podle Holušové komplexního umělce: v jeho katalogu najdeme album a ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, výrobu biopotravin i komiks Marijuanaman.

Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie. S manželkou založil nadaci Urge, která pomáhá chudým dětem na Jamajce i v Africe. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávací organizací Little Kids Rock.

Kromě Ziggyho Marleyho do programu dalšího ročníku přibyly norská indiepopová zpěvačka a producentka Aurora, která se po dvou letech vrátí do Ostravy s novou deskou, a také dreampopová americká skupina Cigarettes After Sex. Ta v pražských klubech hrála během jednoho roku třikrát a pokaždé měla plno.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu. Prozatím stojí 2590 Kč.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Británii zatkli kvůli rasistickým urážkám fotbalistů po finále ME 11 lidí

Jedenáct lidí zatkla britská policie během vyšetřování rasistických útoků na anglické fotbalisty na internetu po finále mistrovství Evropy. Terčem urážek se stali hráči tmavé pleti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří v zápase s Itálií neuspěli v penaltovém rozstřelu. Anglie kvůli tomu finálové utkání ve Wembley prohrála.

Policie nyní oznámila, že 207 příspěvků na sociálních sítích vyhodnotila jako spáchání trestného činu. Pocházely z 34 účtů v Británii a 123 ze zahraničí. Jedenáct majitelů britských účtů bylo zatčeno, zahraniční případy předala příslušným úřadům v jednotlivých zemích.

"Lidé se domnívají, že se mohou schovat za profil na sociálních sítích a zveřejňovat takové odporné komentáře. Musí si to rozmyslet. Máme vyšetřovatele, kteří vyhledávají urážlivé komentáře v souvislosti se zápasem, a pokud půjde o trestný čin, budou jejich autoři zatčeni," uvedl policejní důstojník Mark Roberts. Příspěvky z dalších účtů se ještě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Nejvyšší soud v Brazílii nařídil vyšetřování Bolsonara, prezident reagoval pohrůžkou

Soudce nejvyššího brazilského soudu nařídil ve středu vyšetřování prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli jeho výrokům o tom, že brazilský volební systém je náchylný k podvodům. Soudce tak rozhodl na základě žádosti nejvyššího volebního soudu, který zahájení vyšetřování hlavy států oznámil v pondělí. Informovala o tom agentura AFP.

Vyšetřování se bude soustředit především na více než dvouhodinové vystoupení prezidenta, přenášené živě minulý týden na Facebooku, během něhož prezident bez předložení důkazů tvrdil, že brazilský elektronický hlasovací mechanismus otevírá prostor volebním podvodům. Krajně pravicový lídr také silně kritizoval několik soudců nejvyššího soudu.

Bolsonaro na zprávu reagoval pohrůžkou, že by jeho odpověď na vyšetřování mohla překročit rámec ústavy. "Tohle vyšetřování není v mezích ústavy, takže protilék na to také není v mezích ústavy," prohlásil podle agentury Reuters bez dalšího upřesnění na sociálních sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy