Při dopravní nehodě zemřel herec Jakub Zedníček, synovec Pavla Zedníčka. Bylo mu 27 let

ČTK ČTK
2. 1. 2018 11:46
Při dopravní nehodě zemřel 1. ledna 2018 herec Městského divadla Brno Jakub Zedníček (27). Neštěstí se stalo v prvních hodinách nového roku. Zedníček ztvárnil například Richarda Starkeyho v původním muzikálu Bítls nebo Buddyho Walshe v komediálním muzikálu Donaha! Své stepařské umění zúročil jako kapelník v muzikálu Titanic. Činoherní úlohy měl v inscenacích Jakub a jeho pán nebo Král Lear. Zedníček je známý i z televizních obrazovek. Se strýcem Pavlem Zedníčkem například uváděl zábavný pořad TV Barrandov Kurňa, co to je?
Jakub Zedníček.
Jakub Zedníček. | Foto: Městské divadlo Brno

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy