Prezident Blaník, nový Renč i Vejdělek. Přehled českých filmů, které jdou v první půlce roku do kin

ČTK ČTK
15. 1. 2018 10:08
Do kin se tuto zimu a jaro chystá hned několik očekávaných českých filmů. Patří mezi ně satira Prezident Blaník od režiséra seriálu Kancelář Blaník Marka Najbrta nebo nová komedie Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Filmovou verzi dostanou i texty Petry Soukupové a Miloše Urbana. Diváci uvidí též ceněný dokument Terezy Nvotové Mečiar, jenž naposledy získal filmovou a televizní cenu Trilobit.
Marek Daniel v roli prezidenta Blaníka.
Marek Daniel v roli prezidenta Blaníka. | Foto: Falcon

Premiéry více než dvou desítek českých snímků včetně celovečerních dokumentů ohlašuje na první polovinu roku Unie filmových distributorů. Budou mezi nimi i tituly, které uvede Národní filmový archiv v cyklu filmových osmiček - například válečné psychologické drama Bílá tma Františka Čápa z roku 1948 anebo dokument Věry Chytilové TGM Osvoboditel. 

České a slovenské filmy, které se chystají do kin

Zahraniční filmy, které jdou do kin v první polovině roku 2018

 

Právě se děje

před 11 minutami

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů

Policisté provedli prohlídky v budovách vnitra a ředitelství hasičů, uvedl iRozhlas.cz. Zásah podle serveru souvisí s kauzou nemocničních zakázek.

před 33 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 41 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy