Prezident Blaník, nový Renč i Vejdělek. Přehled českých filmů, které jdou v první půlce roku do kin

ČTK ČTK
15. 1. 2018 10:08
Do kin se tuto zimu a jaro chystá hned několik očekávaných českých filmů. Patří mezi ně satira Prezident Blaník od režiséra seriálu Kancelář Blaník Marka Najbrta nebo nová komedie Filipa Renče Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Filmovou verzi dostanou i texty Petry Soukupové a Miloše Urbana. Diváci uvidí též ceněný dokument Terezy Nvotové Mečiar, jenž naposledy získal filmovou a televizní cenu Trilobit.
Marek Daniel v roli prezidenta Blaníka.
Marek Daniel v roli prezidenta Blaníka. | Foto: Falcon

Premiéry více než dvou desítek českých snímků včetně celovečerních dokumentů ohlašuje na první polovinu roku Unie filmových distributorů. Budou mezi nimi i tituly, které uvede Národní filmový archiv v cyklu filmových osmiček - například válečné psychologické drama Bílá tma Františka Čápa z roku 1948 anebo dokument Věry Chytilové TGM Osvoboditel. 

České a slovenské filmy, které se chystají do kin

Zahraniční filmy, které jdou do kin v první polovině roku 2018

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy