reklama
 
 

Předsedkyní poroty festivalu v Cannes bude Cate Blanchettová. Je to politické gesto, píše Le Figaro

4. 1. 2018 10:37
Předsedkyní poroty na filmovém festivalu v Cannes, který se uskuteční 8. až 19. května 2018, bude Cate Blanchettová. Australská herečka bude dvanáctou ženou v této funkci. Vystřídá španělského režiséra a scenáristu Pedra Almodóvara, jehož porota loni přiřkla hlavní cenu - Zlatou palmu - švédskému filmaři Rubenu Östlundovi za snímek Čtverec.

Předsedkyní poroty na letošním filmovém festivalu v Cannes bude Cate Blanchettová.

COMMUNIQUE OFFICIEL: Cate Blanchett, Présidente du Jury du Festival de Cannes 2018! Plus d'infos: http://www.festival-cannes.com/fr/infos-communiques/communique/articles/cate-blanchett-presidente-du-jury-du-festival-de-cannes-2018

Zveřejnil(a) Festival de Cannes dne 04. Leden 2018

Výběr osmačtyřicetileté herečky se podle francouzského deníku Le Figaro jeví jako logická volba z uměleckého i mediálního hlediska. Podle něj ho lidé mohou interpretovat i jako snahu festivalu dát najevo podporu boji proti sexuálnímu obtěžování po skandálu kolem hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

Blanchettová byla jednou z prvních osobností, které se k aféře veřejně vyslovily a nevhodné jednání odsoudily. Nedávno s dalšími herečkami založila nadaci Time's Up na pomoc obětem sexuálního násilí.

Rodačku z Melbourne kritici oceňují za její náročnost při výběru rolí, všestrannost a ochotu riskovat. Je držitelkou Oscara za roli ve snímcích Letec a Jasmíniny slzy, známá je také z filmů Královna Alžběta a Královna Alžběta - Zlatý věk, Beze mě: Šest tváří Boba Dylana nebo ze ságy Pán prstenů a Hobit.

26. 5. 2017 Čtyři nejlepší filmy v Cannes. Čeští kritici a režisér poslali tipy z festivalu:

Češi, kteří navštívili filmový festival ve francouzském Cannes, vybrali mezi snímky své favority. | Video: Tomáš Stejskal |  04:05

autor: ČTK | 4. 1. 2018 10:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama