reklama
 
 

Bratři Formanové oživí pražskou náplavku hudbou i divadlem. Odhalíme svět lidské fantazie, tvrdí

7. 6. 2017
Divadlo Bratří Formanů chystá na smíchovské náplavce od příštího týdne venkovní festival Arena 2017. Zahájí ho premiéra Forman Brothers Wild West Show – Deadtown, na programu jsou i koncerty kapel The Prostitutes, Circus Brothers nebo Orchestroj.

Pražská smíchovská náplavka u železničního mostu ožije příští týden divadlem, novým cirkusem, hudbou, kinem, tancem i dílnami pro děti.

Divadlo Bratří Formanů tam od středy do neděle nabídne zájemcům první ročník venkovního festivalu Arena 2017, který svým názvem i provedením symbolicky naváže na provoz divadla Smíchovská Arena.

To na stejném místě fungovalo v letech 1891 až 1938 a na jevišti zažilo i Vlastu Buriana.

Festival zahájí česká premiéra Forman Brothers Wild West Show - Deadtown, jehož hrdinou je iluzionista a majitel laciného kabaretu posedlý filmem, fotografií a fonografem.

Na programu, se kterým dnes pořadatelé seznámili novináře, jsou i další představení bratrů Formanů, a to loutková pohádka Aladin, výtvarné představení Matěje Formana uváděné na lodi Tajemství nebo intergalaktický výlet s kosmonautem JURIM z Planetaria postaveného na vltavském břehu v režii Petra Formana.

Vedle divadelních představení nabídne festival i další akce. Při koncertech na souši i na lodi se představí například skupiny The Prostitutes, Circus Brothers nebo Orchestroj. Sólo koncert u ohně pak bude mít nevidomý akordeonista Mário Bihári.

Pro zájemce bude na náplavce postaveno i kino maximálně pro dva diváky, tzv. Cinetandem, kde se budou promítat krátké filmy. Nudit se nebudou ani dětští návštěvníci, v dřevěné dílně na smíchovské náplavce si budou moci vyrobit koníka, ptáčka nebo dřevěný meč a zahrát si například na rytíře.

"Naším přáním je, aby se lidi do Areny vybudované na smíchovské náplavce přišli třeba jen podívat. A když už tam budou, tak budu doufat, že se vydají ještě o kousek dál do světa lidské fantazie," uvedl jeden z bratrů Formanových, Petr.

Pražské Divadlo Bratří Formanů založilo festival při příležitosti prvního uvedení svého nového představení Deadtown v ČR. Takzvaný nový cirkus by měl zůstat v dramaturgii festivalu i v dalších letech, vedle toho chtějí jeho pořadatelé představit návštěvníkům ale i další formy divadla.

autor: ČTK | 7. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama