Praha a Brno jsou nové Karlovy Vary. Na přehlídce Šary Vary promítnou nejúspěšnější filmy

Kultura Kultura
9. 7. 2017 10:03
Kdo letos nebyl na karlovarském festivalu anebo neviděl filmy, které vidět chtěl, ten se může vydat na ozvěny Šary Vary. Až do 16. července pražská kina Aero a Světozor a brněnská Scala uvedou celkem 29 festivalových snímků. Jsou mezi nimi i vítězný Křižáček, zahajovací Pěkně blbě, skvělá novinka Aki Kaurismäkiho Druhá strana naděje, Hanekeho Happy End, Oklamaný s Nicole Kidmanovou, karlovarský hit Baby Driver, teenagerská výpověď Axolotl Overkill či dokument o pěvkyni Červená. Program je k prostudování na webu ozvenyvaru.cz. “Téměř u poloviny uvedených filmů se jedná o jedinečnou příležitost, protože snímky nebudou v České republice distribuovány,“ dodává ředitel kina Světozor Petr Jirásek.
Baby Driver bude na přehlídce Šary Vary.
Baby Driver bude na přehlídce Šary Vary. | Foto: Sony Pictures Entertainment / Wilson Webb
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy