reklama
 
 

Poupata bodovala v Chicagu, získala Stříbrného Huga

20. 10. 2012 16:16
Porotci Jiráského debut ocenili v sekci začínajících autorů a druhých filmů

Chicago/Praha - Český film Poupata získal v pátek cenu na festivalu v Chicagu.

Porotci snímek ocenili v sekci začínajících autorů a druhých filmů New Director Competition, sdělila mluvčí filmu Helena Hejčová.

Film nedávno také slavil úspěch v jihokorejském Pusanu. Sociální drama je debutem režiséra a scenáristy Zdeňka Jiráského a dříve získalo i Českého lva za nejlepší film roku 2011.

Autor filmu si odváží z 47. ročníku mezinárodního festivalu cenu Stříbrný Hugo. Hlavní cenu Zlatého Huga získal v sekci snímek Maďara Petéra Bergendyho s názvem Zkouška.

"Chicagský filmový festival je nejstarší na severoamerickém kontinentu a v minulosti objevil pro filmový svět celou řadu špičkových režisérů z různých zemí," uvedla Hejčová.

Poupata získala již před týdnem podobnou cenu na festivalu v jihokorejském Pusanu, kde vyhrála v konkurenci s dalšími sedmi snímky z celého světa. Ocenění tehdy převzali zástupci České televize, která byla koproducentem filmu. Jiráský totiž mezitím vyrazil právě na festival do Chicaga.

Kromě dalších festivalů se film dostal také do užšího výběru jedné z prestižních filmových soutěží - 25. ročníku Evropských filmových cen (EFC). Finále EFC bude 1. prosince na Maltě.

Poupata líčí svět zoufalých vztahů. Hrdinové se touží vymanit z osudově daného prostředí a žít normální život. Hlavní role ztvárnili Vladimír Javorský, Malgorzata Pikusová z Těšínského divadla, Marika Šoposká a Josef Láska. Drama vzniklo v produkci společnosti Cineart TV Prague.

autor: ČTK | 20. 10. 2012 16:16

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama